ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Nokia wciąż wytwarza prototypy z Androidem – jest ich już 10 000!

Autor: Łukasz Pająk Kategoria: Newsy
android-nokia

Osoby interesujące się światem mobilnych technologii doskonale zdają sobie sprawę z tego, że Nokia bardzo blisko współpracowała z Microsoftem – aż do momentu wykupienia Finów przez tę drugą firmę.

Mimo wszystko Nokia nie stawiała jednej karty na system Windows Phone i w swojej strategii przewidywali możliwość tworzenia urządzeń opartych na systemie Android. O tym już pisaliśmy, ale okazuje się, że Finowie nie anulowali tego projektu i jest on cały czas rozwijany.

Chińskie źródła podają, że fabryka Foxconn do dzisiaj wyprodukowała ponad 10 000 prototypów urządzeń z mobilnym systemem Google i logiem Nokii. Ta liczba cały czas rośnie i najpóźniej ten projekt może zostać przerwany w listopadzie kiedy oficjalnie umowa przejęcia firmy przez Microsoft wejdzie w życie.

To samo źródło podało więcej informacji na temat samego smartfona Finów z Androidem, którego nazwa kodowa brzmi Mountain View. Jak się okazuje, jest to słuchawka z najniższej półki, która w swoich wnętrznościach skrywa czterordzeniowego Snapdragona 200 z Adreno 203.

Jeżeli Nokia tym modelem chciała pokazać swoje możliwości w świecie Androida to Finowie wyraźnie pragnęli udowodnić, że można zrobić tani model z dobrze zoptymalizowanym oprogramowaniem. Niestety, ale nie wiemy czy kiedykolwiek oficjalnie ujrzymy to urządzenie pod jakąkolwiek marką.

źródło: unwiredview.com/

Sprawdź najnowsze wpisy