OnePlus 5/5T: rozpoczęły się beta testy Androida 9 Pie

Kacper Kościański Newsy 2018-11-14

OnePlus jakiś czas temu obiecał, że udostępni Androida 9 Pie także na swoje starsze smartfony. Według najnowszych informacji, oficjalna aktualizacja na zeszłoroczne urządzenia tej firmy pojawi się już niedługo.

OnePlus 5 i 5T – rozpoczęły się beta testy Androida 9 Pie

Jak donoszą użytkownicy wspomnianych smartfonów, beta testy Androida 9 Pie już się rozpoczęły. Niestety, testy dotyczą póki co tylko Chin i systemu z nakładką Hydrogen OS 9.0, jednak aktualizacja „dla nas” nie może być już daleko – byłoby to nielogiczne.

Zobacz także: Jednym prostym trikiem wkurzył pracowników salonu z produktami Apple. Mistrz trollingu?

Z listy zmian można wyczytać, że aktualizacja wprowadza nowy interfejs. Ponadto, model 5T otrzyma także wsparcie dla gestów pełnoekranowych – w przeciwieństwie do „piątki”, która ma pod ekranem fizyczny przycisk. Obsługa aplikacji w tle została przebudowana, aby zapewnić bardziej płynne działanie. Prócz tego w aktualizacji znalazło się jeszcze wiele mniejszych usprawnień, które skupiają się głównie na poprawie optymalizacji urządzenia.

Skoro OnePlus wypuściło już betę w Chinach, to na finalna wersję Androida 9 Pie na wspomniane smartfony już raczej długo nie poczekamy. Osobiście zakładam, że oficjalne wydanie otrzymamy w ciągu maksymalnie dwóch miesięcy.

Źródło: gsmarena • stark2991

  Jeśli to nie fake, to globalna beta pewnie wystartuje od poniedziałku

 • Leon

  OnePlus 6T na androida Pie, ale średnio się przyłożyli. Wymaga wielu poprawek, które mam nadzieję, wkrótce się pojawią.
  Oby wersja dla 5/5T była wolna od tych niedoróbek!

 • Vatri91

  5 i 5T, to chyba najbardziej olane telefony firmy. Op3 i 3T dostali upade do oreo znacznie wcześniej niż 5 i 5T. Teraz jest u nich cisza w sprawie terminu aktualizacji do Pie

  • stark2991

   3/3T dostały Oreo jako pierwsze, i było pełno bugów. Teraz 6/6T mają Pie jako pierwsze, i jest pełno bugów. Pie dla 5/5T pewnie i tak będzie miało pełno bugów

  • LoadGamePL

   „Najbardziej olane telefony firmy”
   Powiedz to użytkownikom OnePlusa 2 i X.
   X zaczął i skończył na Marshmallow.

 • Qba

  Tymczasem Motorola rozpoczeła aktualizację Moto X4x