Chcesz odblokować Sony Xperia Z1? Zastanów się dwa razy

Newsy

image25

Bardzo często jedną z pierwszych rzeczy, którą zaawansowani użytkownicy wykonują po rozpakowaniu swojego nowego smartfona jest odblokowanie w nim bootloadera, co pozwala nam na modyfikację oprogramowania w urządzeniu. Część producentów, w tym Sony, udostępnia do tego celu specjalne narzędzia, co bardzo ułatwia całą operację i jest miłym gestem w stronę użytkowników.

Nie przegap
Najlepsze aplikacje z AppGallery – gry i programy, które warto pobrać
huawei appgallery sklep play zastepstwo
AppGallery to jeden z największych sklepów z programami i grami na Androida. Stanowi on część Huawei Mobile Services i już pokrótce przybliżyliśmy Wam, jak tak naprawdę on działa oraz co oferuje. Tymczasem sprawdźmy, co konkretnie skrywa to miejsce. O ile sam sklep prowadzi rankingi tytułów, które cieszą się największym zainteresowaniem, to postanowiłem wybrać dla Was […]

Okazuje się jednak, że odblokowanie bootloadera w nowym flagowcu Xperia Z1 może przynieść nieodwracalne skutki, gdyż po wykonaniu tej operacji w urządzeniu przestaje działać aparat. Cała sprawa została początkowo wykryta przez społeczność xda-developers i spostrzeżono, że podczas odblokowywania smartfona formatowana jest jedna z partycji urządzenia, w której znajdują się elementy odpowiedzialne właśnie za działanie aparatu. Jedyną metodą na ominięcie tego błędu jest zrobienie kopii zapasowej partycji TA i przywrócenie jej już po odblokowaniu smartfona.

Sony zaktualizowało informacje na swojej oficjalnej stronie dotyczącej odblokowywania bootloaderów, informując, że w przypadku Xperia Z1 musimy się liczyć z utratą funkcjonalności aparatu. Jest to zdecydowanie wynik niedopatrzenia lub błędu inżynierów Sony i wygląda na to, że nie mamy co liczyć zbyt szybko na poprawę tego stanu rzeczy, gdyż usunięcie błędu wymagałoby powrotu wszystkich Z1 do serwisu i zmodyfikowanie układu partycji systemowych, czego nie można dokonać zwykłą aktualizacją OTA. Pamiętajcie więc o odpowiednich środkach bezpieczeństwa, gdy będziecie chcieli odblokowywać swoje Z1.

 

źródło: xda-developers


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x