ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Samsung szykuje się do wprowadzenia Note’a 12.2

Autor: Łukasz Pająk Kategoria: Newsy

samsung galaxy note 12.2Samsung ma jedną z największych ofert przeróżnych urządzeń telekomunikacyjnych. Kilka lat temu była to firma, która stanowiła jedynie ciekawostkę dla konsumentów, a dzisiaj mamy do czynienia z gigantem, który swój sukces zawdzięcza mobilnemu systemowi Google.

Wachlarz urządzeń Koreańczyków trafia na wszystkie kategorie rynkowe oraz na każdą półkę cenową. Mimo wszystko wygląda na to, że Samsung postanowił zawalczyć o serca kolejnych klientów. Tym razem plotki mówią o zbliżającym się tablecie z serii Note, którego przekątna ekranu osiąga zawrotną wartość 12.2 cali. O tym modelu było stosunkowo głośno przed targami IFA, ale – jak wiemy – Samsung pokazał jedynie odświeżoną wersję tabletu z 10.1-calową przekątną.

Galaxy Note 12.2 zapewne będzie charakteryzował się rozdzielczością WQXGA, czyli 2560×1600. Dodatkowo jego obsługa ma być łatwiejsza dzięki stylusowi S-Pen. Aby wszystko chodziło bez najmniejszych przycięć, Samsung prawdopodobnie postanowi po raz kolejny dać konsumentom wybór podzespołów z jakich chcą korzystać. Tak jak w przypadku Galaxy S4 i Galaxy Note 3, w ofercie mają znaleźć się modele z Exynosem 5420, a także ze Snapdragonem 800.

Nowy tablet Samsunga pozwolił o sobie przypomnieć właśnie teraz dzięki certyfikacji Bluetooth, która ujawniła kolejny szczegół specyfikacji jakim jest wspomniany moduł łączności w wersji 4.0LE.

Dostępne mają być trzy wersje tego urządzenia, które obsługują odpowiednio: tylko WiFi, 3G, a także dodatkowo LTE. Patrząc na specyfikę układów Exynos to edycja wspierająca sieć 4G będzie wyposażana tylko w Snapdragony 800. Najprawdopodobniej ciekawym akcesorium do Note’a 12.2 w ofercie Samsunga będzie odpowiednia klawiatura, która pozwoli stworzyć z tabletu ultrabooka z systemem Android.

Niestety, ale po prezentacji Note’a 10.1 premiera większego brata zapewne przesunęła się w czasie. Pierwsza prawdopodobna data, która odsłoni 12.2-calowy tablet to 7 stycznia, czyli targi CES 2014.

źródło: Android Beat

Sprawdź najnowsze wpisy