ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Android oszczędzanie baterii ciemny tryb

Oszczędzanie energii z obowiązkowym trybem nocnym. A personalizacja?

Autor: Michał Derej Kategoria: Newsy

Główną zaletą Androida nad systemem iOS od zawsze była możliwość personalizacji – użytkownik mógł dowolnie dostosować smartfona do swoich potrzeb. Wraz z kolejnymi aktualizacjami Google zapomniało niestety o tym, dlaczego Android był tak chętnie wybieramy przez niektóre osoby. Najnowsza aktualizacja zawierająca listopadowe poprawki, użytkownikom Pixeli odebrała możliwość decydowania o tym, czy wraz z trybem oszczędzania energii chcą oni włączyć ciemny motyw. Teraz tak po prostu ma być. 

Tryb oszczędzania energii nierozłącznie związany z ciemnym motywem?

Na czym polega cały problem? Otóż Google użytkownikom smartfonów pozwala na określenie, czy chcą oni korzystać z ciemnego motywu – jeśli nie, to w ustawieniach deweloperskich można taką opcję w pełni wyłączyć. Niestety okazuje się, że trybu oszczędzania energii to zwyczajnie nie interesuje – zobaczcie, co dzieje się, jeśli go włączymy.

Android oszczędzanie baterii ciemny tryb

Zobacz także: Ile będzie kosztować elastyczny smartfon Samsunga? BARDZO dużo.

Nie zrozumcie mnie źle – uważam, że ciemny tryb to bardzo fajna opcja, która powinna być w pełni zaimplementowana w systemie. Skoro jednak użytkownik otrzymuje możliwość wyłączenia takiej opcji, to inne ustawienia nie powinny mieć możliwości zmiany zasad ustalonych przez właściciela smartfona. Miejmy nadzieję, że jest to po prostu błąd i w kolejnej aktualizacji zostanie poprawiony tak, by każdy mógł decydować o kolorystyce swojego systemu.

Źródło: AndroidPolice

Sprawdź najnowsze wpisy