Android oszczędzanie baterii ciemny tryb

Oszczędzanie energii z obowiązkowym trybem nocnym. A personalizacja?

Newsy

Główną zaletą Androida nad systemem iOS od zawsze była możliwość personalizacji – użytkownik mógł dowolnie dostosować smartfona do swoich potrzeb. Wraz z kolejnymi aktualizacjami Google zapomniało niestety o tym, dlaczego Android był tak chętnie wybieramy przez niektóre osoby. Najnowsza aktualizacja zawierająca listopadowe poprawki, użytkownikom Pixeli odebrała możliwość decydowania o tym, czy wraz z trybem oszczędzania energii chcą oni włączyć ciemny motyw. Teraz tak po prostu ma być. 

Tryb oszczędzania energii nierozłącznie związany z ciemnym motywem?

Na czym polega cały problem? Otóż Google użytkownikom smartfonów pozwala na określenie, czy chcą oni korzystać z ciemnego motywu – jeśli nie, to w ustawieniach deweloperskich można taką opcję w pełni wyłączyć. Niestety okazuje się, że trybu oszczędzania energii to zwyczajnie nie interesuje – zobaczcie, co dzieje się, jeśli go włączymy.

Nie przegap
Najlepsze aplikacje z AppGallery – gry i programy, które warto pobrać
huawei appgallery sklep play zastepstwo
AppGallery to jeden z największych sklepów z programami i grami na Androida. Stanowi on część Huawei Mobile Services i już pokrótce przybliżyliśmy Wam, jak tak naprawdę on działa oraz co oferuje. Tymczasem sprawdźmy, co konkretnie skrywa to miejsce. O ile sam sklep prowadzi rankingi tytułów, które cieszą się największym zainteresowaniem, to postanowiłem wybrać dla Was […]

Android oszczędzanie baterii ciemny tryb

Zobacz także: Ile będzie kosztować elastyczny smartfon Samsunga? BARDZO dużo.

Nie zrozumcie mnie źle – uważam, że ciemny tryb to bardzo fajna opcja, która powinna być w pełni zaimplementowana w systemie. Skoro jednak użytkownik otrzymuje możliwość wyłączenia takiej opcji, to inne ustawienia nie powinny mieć możliwości zmiany zasad ustalonych przez właściciela smartfona. Miejmy nadzieję, że jest to po prostu błąd i w kolejnej aktualizacji zostanie poprawiony tak, by każdy mógł decydować o kolorystyce swojego systemu.

Źródło: AndroidPolice


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x