nokia 7.1 plus

Nokia 7.1 Plus i Android 9 Pie – rozpoczynają się beta testy

Kacper Kościański Kacper Kościański Newsy

Nokia znana jest z tego, że chętnie i stosunkowo szybko aktualizuje swoje smartfony do nowych wersji Androida. Nie tak dawno, bo zaledwie miesiąc temu zadebiutowała Nokia 7.1 Plus wraz z Androidem 8.1. Oreo na pokładzie. HMD nie próżnuje, bo w Chinach już rozpoczęły się beta testy Androida 9 Pie na wspomniane urządzenie.

Beta testy Androida 9 Pie na Nokię 7.1 Plus

Nokia 7.1 Plus to świeży smartfon, który niedawno miał swoją premierę. Nokia nie traci czasu i na chińskim portalu Weibo już rozpoczęła proces pozyskiwania beta testerów Androida 9 Pie na Nokię X7, czyli chiński odpowiednik wspomnianej Nokii 7.1 Plus. Testy mają póki co charakter zamknięty i mogą w nim wziąć udział tylko obywatele Chin, którzy nie zrootowali swoich smartfonów.

Zobacz także: Znamy ceny usług Google dla telefonów i tabletów w Polsce, wszyscy zapłacimy więcej

Znając HMD, wersja beta Androida 9 pie na Nokię 7.1 Plus zostanie wkrótce udostępniona także w innych zakątkach świata, najprawdopodobniej w charakterze otwartych testów. Nokia szybko udostępnia swoje aktualizacje, więc obstawiam, że na oficjalną wersję „Ciacha” na tytułowe urządzenie już długo nie poczekamy. Co prawda Nokia 7.1 Plus (2018) nie jest jeszcze oficjalnie dostępna w Polsce, jednak prawdopodobnie wkrótce się to zmieni. Miejmy nadzieje, że Pie będzie już wtedy dostępne.

Źródło: gsmarena

Sprawdź najlepsze prezenty na komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy