Dołącz do redakcji Android.com.pl! REKRUTACJA!

Jakub Bereziewicz Newsy 2018-11-29

Choć trudno w to uwierzyć jesteśmy z Wami już dziesięć lat. W tym czasie udało nam się nie tylko zdobyć, ale i od wielu lat utrzymywać pozycję lidera. Jesteśmy największym serwisem piszącym o smartfonach oraz tabletach w Polsce i w Europie Środkowo-Wschodniej. Odwiedza nas obecnie 1,5 miliona unikalnych użytkowników miesięcznie. Zgromadziliśmy również niemal 400.000 osób w naszych mediach społecznościowych. Oznacza to, że znacznie przewyższamy poczytność wszelkich gazet, magazynów, czasopism czy „starych” portali technologicznych.

Cały czas się rozwijamy, dlatego potrzebujemy powiększyć nasz zespół. Na tę chwilę rekrutujemy cztery osoby na pełny etat oraz kilku felietonistów. Poniżej znajdziecie opisy stanowisk.

Dlaczego my?

Android.com.pl to znana, rozpoznawalna marka, która jest na rynku już od 10 lat. Portal jest częścią SmartWeb Media Sp. z o.o., spółki która wspiera w rozwoju najbardziej znane marki z branży technologicznej na świecie. W zeszłym miesiącu jako jedna z trzech firm zdobyliśmy nagrodę „Żagle Biznesu przyznawaną przez najlepszą w Polsce uczelnię ekonomiczną (SGH) dla „Inteligentnych Organizacji”. Zostaliśmy nagrodzeni obok takich firm jak Growbots i Kerris Group. To sprawia, że jesteśmy stabilnym i wiarygodnym pracodawcą, który zadba o Twój rozwój i pozwoli Ci na realizację Twoich pasji.

Co więcej, planujemy podwoić grono naszych odbiorców w przeciągu najbliższego roku. Jeśli jesteś ambitny, pełny zapału i energii – czekamy na Ciebie! Dołącz do nas i buduj przyszłość Android.com.pl razem z nami! W naszej redakcji możesz realizować swoje pomysły i się rozwijać.

Wynagrodzimy Cię nie tylko finansowo. Jako redaktor Android.com.pl będziesz miał dostęp do najnowszych smartfonów i innych gadżetów jeszcze przed ich premierą. Będziesz mógł uczestniczyć w najważniejszych targach, konferencjach i imprezach branżowych.  Naszych najlepszych redaktorów wysyłamy na Mobile World Congress w Barcelonie, Unpacked w Nowym Jorku czy IFA w Berlinie. W Android.com.pl zbudujesz również własną markę i rozpoznawalność w Internecie, a także będziesz mógł ze swoim przekazem trafić do setek tysięcy osób. Dowiesz się również, jak wygląda praca w mediach od kuchni. Oferujemy możliwości rozwoju i awansu na szefa działu oraz redaktora naczelnego.

 

Redaktor ds. aktualności

Zaczynasz dzień od sprawdzenia nowinek technologicznych na takich serwisach jak The Verge, Engadget czy TechCrunch? Gdy Samsung, Google czy Apple ma swoje konferencje zawsze oglądasz live i trzymasz rękę na pulsie? Często opowiadasz i dyskutujesz o nowościach ze świata technologii spotykając się ze znajomymi? To stanowisko dla Ciebie!

Do Twoich obowiązków będzie należało napisanie od 12 do 16 newsów dziennie. Połowa powinna dotyczyć systemu Android, smartfonów i rynku mobile. Druga połowa ogólnie nowych technologii – tego co robią takie firmy jak Microsoft, Apple czy Tesla.

Idealny kandydat powinien być na bieżąco z nowinkami technologicznymi, świetnie posługiwać się językiem angielskim (poziom B2 i wyżej), pisać bezbłędnie i ciekawie, znać podstawy SEO i być dyspozycyjnym 8 godzin dziennie.

Oferujemy stałe, stabilne zatrudnienie na etat i konkurencyjne wynagrodzenie. Praca na dwie zmiany: od 7 do 15 lub od 15 do 23.

W formularzu aplikacyjnym zamieść linki do swoich newsów bądź napisz jednego.

 

Redaktor – szef działu poradniki

To stanowisko dla Ciebie jeśli lubisz pomagać innym, rozwiązywać ich problemy związane z urządzeniami elektronicznymi, a także dzielić się wiedzą. Twoja praca zacznie się od badania potrzeb naszych czytelników. W pierwszym tygodniu sporządzisz listę tematów na poradniki, których napisanie będzie później należało do Twoich obowiązków. Naszą ambicją jest stworzenie najlepszej, najbardziej kompletnej bazy tutoriali w polskim Internecie.

Idealny kandydat powinien posiadać zaawansowaną wiedzę z zakresu obsługi wszelkich urządzeń elektronicznych. Poradniki będą dotyczyły nie tylko smartfonów, ale każdego urządzenia, które jakkolwiek się z nim łączy. Powinieneś świetnie posługiwać się językiem angielskim (poziom B2 i wyżej), pisać bezbłędnie i ciekawie, znać podstawy SEO i być dyspozycyjnym 8 godzin dziennie.

Oferujemy stałe, stabilne zatrudnienie na etat i konkurencyjne wynagrodzenie. Praca zdalna bez sztywnych godzin pracy.

W formularzu aplikacyjnym zamieść linki do swojego poradnika bądź napisz jeden.

 

Redaktor (tłumacz) – szef działu recenzje

Jeśli świetnie posługujesz się językiem angielskim (poziom C1 lub C2), a jednocześnie interesujesz się nowymi technologiami to stanowisko dla Ciebie. Będziesz odpowiedzialny za tłumaczenia zagranicznych recenzji i ich syntezę w jeden, kompleksowy artykuł, który pojawi się na naszym portalu.

Oferujemy stałe, stabilne zatrudnienie na etat i konkurencyjne wynagrodzenie. Praca zdalna bez sztywnych godzin pracy. Idealnie jeśli byłbyś dyspozycyjny 8 godzin dziennie.

W formularzu aplikacyjnym zamieść linki do swoich tłumaczeń lub testu bądź przetłumacz fragment recenzji.

 

Redaktor – Felietonista

Jeśli studiujesz bądź skończyłeś dziennikarstwo, a jednocześnie pasjonują Cię nowe technologie to stanowisko dla Ciebie. Szukamy osób, które mają własne zdanie na temat tego co dzieje się w naszej branży, nie boją się krytykować, ani przyjmować krytyki. Będziesz odpowiedzialny za napisanie jednego lub dwóch felietonów tygodniowo. Każdy z tych tekstów powinien skłaniać naszych czytelników do głębokich przemyśleń i/lub wywoływać prawdziwą burzę.

W formularzu aplikacyjnym zamieść linki do swoich felietonów lub napisz nowy.

Jak zaaplikować?

Jak najszybciej wypełnij formularz rekrutacyjny, który znajdziesz tutaj:

>>> KLIK <<<

Nie ma terminu na zgłoszenia, ale im zrobisz to szybciej tym lepiej. Rozpatrzymy je na bieżąco. Chcielibyśmy wdrożyć do naszego zespołu pierwsze osoby już w przeciągu tygodnia.

Jeśli już masz doświadczenie w pisaniu – zamieść trzy linki do swoich tekstów. Jeśli dopiero zaczynasz – należy przygotować tekst w zależności od stanowiska na które aplikujesz.

 • Redaktor ds. aktualności – napisz newsa,
 • Redaktor – szef działu poradniki – napisz poradnik
 • Redaktor (tłumacz) – szef działu recenzje – zrób tłumaczenie fragmentu recenzji,
 • Redaktor – Felietonista -> napisz felieton.

Nie możemy się doczekać momentu kiedy powitamy Cię w naszym zespole!
 • Mateusz Migdal

  Ja mogę aplikować ale na recenzanta gier mobilnych i aplikacji. Multum świetnych gier na androida ograłem i ciągle coś nowego wychodzi.

 • Dawid S

  ,,Konkurencyjne wynagrodzenie”, czyli jakie?

 • Daniel Podgórski

  Cześć!

  Czy dalej poszukujecie felietonistów? Ich też zatrudniacie na etacie u siebie, czy dopuszczacie współpracę zdalną a nawet B2B?

  Nie jestem po dziennikarstwie ani go nie studiuję, ale mam swoje opinie o branży a i zawodowo jestem feelancerem copywriterem. Chętnie wywołałbym jakąś burzę swoim felietonem 🙂

 • DaN

  „W tym czasie udało nam się nie tylko zdobyć, ale i od wielu lat utrzymywać pozycję lidera. Jesteśmy największym serwisem piszącym o smartfonach oraz tabletach w Polsce i w Europie Środkowo-Wschodniej. Odwiedza nas obecnie 1,5 miliona unikalnych użytkowników miesięcznie.” – Z tym to popłynąłeś zdrowo. Serio. Masz chyba nieaktualne dane o innych „serwisach”.

  „Będziesz odpowiedzialny za tłumaczenia zagranicznych recenzji i ich syntezę w jeden, kompleksowy artykuł, który pojawi się na naszym portalu.” – To jakaś nowa forma recenzji? Tłumaczymy zagraniczną na PL, wrzucamy na nasz portalik i recenzja sprzętu gotowa? Gratulacje!

 • adonim

  Wszystkie oferty odpadają. Powód – brak znajomości języka angielskiego na takim poziomie (o ile u mnie to ogóle można to nazwać jakimś poziomem – no może jak słucham dialogów w serialach i filmach to jest ciutkę „lepiej” 😁).

 • Martina Neumayer

  Upss.. disqs się chyba znów wyścierwił. Część komentów na stronach nie działa, nie można nic napisać, albo zalogować się, albo się nie ładują kompletnie itp. Lol.

 • Martina Neumayer

  Dobra.. wszystko ładnie i pięknie, ale pozostaje podstawowe pytanie: ile? Ile dajecie za poszczególne angaże/na poszczególne etaty? Jak zwał, tak zwał.. wiadomo o co chodzi 😉
  Krótka piłka.. o jakich sumach jest tu mowa? Konkrety poproszę.

  • Linkyop

   Tylko nie ty. Ta strona ma już wystarczająco niski poziom.

   Albo wiesz co… Dajesz. Poziom Twojej inteligencji i tego serwisu jest prawie na równi minimalnej. 😀

   • Polish Onion

    Linkyop Ty zaniżasz poziom sekcji komentarzy swoim idiotyzmem. Idź pleść androny gdzie indziej.

    • Linkyop

     A ty idź rozsiewać cebularstwo na jakimś targu.

 • Tomasz Piątek

  Patrzac na wymagania – czyli ilość (newsów) to wiadomo skąd tak niski ich poziom. Czasem wchodzę tutaj i nawet zdarzy się coś przeczytać ale znaleźć wartościowy tekst jest niezwykle ciężko.

  Ogólnie to na każdym portalu jest spadek jakości, ale mam wrażenie że ten portal najbardziej pikuje w dół.

 • Linkyop

  Może w końcu znajdzie się normalny i zdrowy umysłowo redaktor, który nie będzie się fascynował różdżkami z rysików.

  • Tłumacząc to, co napisałeś: „Może znajdzie się redaktor, który będzie pisał tak, jak mi się podoba, według moich myśli i mojego niepodważalnego zdania, które jest jedynym właściwym.”

   Może i tak będzie 😉

   • Linkyop

    Nie moich, tylko, jak widać, większości Waszej społeczności. 😉

    Aha, i oby zamknął Wasze chore, „indywidualne” SPT i nie wypuszczał artykułów o Apple na stronie o Androidzie.

    Zresztą, zostałem tutaj tylko po to, aby czytać Wasze bzdurne artykuły. Tabletowo zjada Was na śniadanie. xd

    • Jak widać nasze „bzdurne artykuły” przyczyniły się do rozwoju portalu przez ostatni rok, więc czytaj je dalej i dalej ujadaj 😉

     Kilka osób wypowiadających się negatywnie w komentarzach (raz na jakiś czas) to większość naszej społeczności? A to dobre 🙂 Weź zjedz Snickersa i przestań gwiazdorzyć.

     • Kris

      Patrząc po komentarzach negatywnych oraz ilości łapek pod nimi pod Twoimi wpisami to wcale nie takie kilka osób:))
      Nie broń się społecznością, bo trudno o to, aby przez jednego słabego redaktora, zmniejszyła się ilość odwiedzających, po prostu nie będą klikać w Twoje artykuły, co widać już się dzieje.

     • Widzę, że masz dostęp do statystyk. No popatrz ja też mam i widzę w nich zupełnie co innego 😉

    • Raf

     Właśnie, zacznij pisać artykuły i newsy dla nas. Wtedy dowiemy się jak to jest czytać „profesjonalnie napisane” artykuły.
     Z tabletowem to nieźle pojechałeś 🤣

    • Kris

     Jak to było? Uderz w stół a nożyce się odezwą:D

  • Czekamy na aplikacje!

 • Nałogowy komentujący

  No witam, zgłaszam się na ochotnika. Próbkę mojego pióra można zobaczyć w komentarzach. Moje atuty to m.in. staram się nie przeklinać i nie obrażać zbyt często, teksty będą prawie na czas i z bardzo małą ilością błędów. Na minus to że nie opanowałem zasad interpunkcji ale to android.com.pl więc nie powinno to aż tak przeszkadzać. Poproszę dowolne stanowisko z wyżej wymienionych. I bym zapomniał, lubię grać w gry i chodzić na siłownię.

  • Nałogowy komentujący

   z siłownią to żartowałem.

 • Variete

  Idealny kandydat powinien (…) świetnie posługiwać się językiem angielskim

  To jest polski serwis, publikujący w Polsce dla polskojęzycznych czytelników. Dobra znajomość języka polskiego powinna być na pierwszym miejscu listy wymagań. Co z tego, że kandydat poradzi sobie ze zrozumieniem treści newsa z takiego np. AndroidPolice czy dyskusji na jakimś forum Google’a, skoro później wyłoży się przy jego pisaniu po polsku? Przecież na tym blogu nikt nie potrafi napisać poprawnie (o wymowie – słuchając takiego np. Chorążego – nawet nie wspomnę) ani jednego tekstu. W praktycznie każdym materiale można znaleźć błędy: ortograficzne, gramatyczne, interpunkcyjne, semantyczne, wyrazowe, fleksyjne, frazeologiczne, składniowe, albo przynajmniej kilka z nich.
  Zacząć należy od podstaw, a nie od d… strony. Niby zarządzają tym wszystkim ludzie, którzy mają wiedzę i wykształcenie, a co rusz zatrudniają osoby, które mogą się pochwalić np. tylko tym, że „grają w gry i chodzą na siłownię”. 🙂

  • LCD

   Bo tu nie o redaktorów chodzi a bardziej o tłumaczy. Nie jestem fanem Apple więc nie będę składał

   • Treści o Apple nie przekraczają u nas 5% całości, a będzie ich jeszcze mniej gdy pojawią się nowi redaktorzy.

    • LCD

     Buhaha a to dobre. Nie przekraczają 5%? To z matematyką u Was słabo. Przed chwilą wchodzę na główną: 12 artykułów z tego 2 o Apple, Następnie pomijam programowanie i kolejne 10 artykułów z czego 2 o Apple. To ile to jest procent?

  • Słuszna uwaga!
   Uznaliśmy świetną znajomość języka polskiego jako standard, dlatego brakuje tego w ogłoszeniu.

   • Variete

    Jak widać po materiałach publikowanych na Android.com.pl (czy w ogóle w internecie), to już nie jest standard… To już nawet nie jest minimum – to jest tragedia. Rozumiem literówki, rozumiem zapomniany przecinek czy inne drobniejsze wpadki. Jednak ludzie dzisiaj kompletnie nie potrafią pisać, i dlatego dobra znajomość języka polskiego powinna być na pierwszym miejscu wymagań dla publicystów publicystów. Aby nie rozsiewali tych błędów pośród ludzi, którzy i tak już niewiele czytają.

    • Widać, że znasz na rzeczy. Czekamy na Twoje zgłoszenie!:)

     • życzliwy

      W dawnych czasach w skład redakcji wchodził korektor. To on zajmował się przecinkami, stylistyką osobę ką itp czyli .generalnie mówiąc stroną językową. Taki specjalista kosztuje, ale widocznie kiedyś policzono, że lepiej mieć w składzie taką osobę zamiast wyspecjalizowanego autora

   • maxprzemo83

    Mam propozycję. Żeby powstał kanał kontaktowy typu „czerwona linia” gdzie można zgłaszać ciekawe i aktualne tematy na artykuły. Na dzień dzisiejszy nie ma takiej możliwości.

  • AdamK

   Dlaczego nie aplikujesz? Ładnie składasz zdania. Przyjemnie by się czytało artykuły.

  • Martina Neumayer

   Ejno.. gros dokumentacji branżowej jest w j.angielskim, więc nie ma się czemu dziwić, że taki jest wymóg. To normalka i standard w całym świecie IT, z resztą od dawien dawna. Toteż raczej nie ma sensu i po co psioczyć, że tak sobie redakcja chce. Chcą to chcą i już. Albo się to akceptuje i aplikuje, albo nie i idzie dalej swoją drogą. Proste.

  • Raoul Duke

   Aha czyli jak średnio znam angielski to gram tylko w gry i siłka? Ok

 • Artur Bogucki

  Brr… Przez 3 lata pracowałem w dużej redakcji internetowej. Robota może i ciekawa, ale bardzo wyczerpująca. Powodzenia!

  • W dużej, skostniałej redakcji jest to wyczerpujące. U nas kupa zabawy! 🙂

   • xsas7

    Z przewagą kupy? 😉

    • marcus1212

     w Polsce obrzucanie się kupą to wręcz sport narodowy, więc można to uznać za zabawę.
x