ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
lg q8

LG Q9 może okazać się najciekawszym średniakiem tego roku

Autor: Łukasz Pająk Kategoria: Newsy

LG w tym roku zdecydowanie spoważniało — nie produkuje już od groma modeli, a aktualna oferta jest ściśle wyselekcjonowana. Jest to szczególnie zauważalne, jeśli ograniczymy się do naszego rynku. Oczywiście wciąż nie jest to poziom HTC, którego tegoroczne premiery możemy policzyć na palcach jednej ręki. Niemniej Koreańczycy jeszcze szykują coś nowego — mowa o LG Q9, który ma szansę wypełnić lukę w portfolio firmy.

LG Q9 pokazał się w Sieci ze swoją specyfikacją i wyglądem

lg q9 specyfikacja design

Seria Q od LG zapoczątkowała modę na nowe proporcje wśród urządzeń z niższej półki. Następca, Q8, kontynuuje tę tradycję. Z kolei LG Q9 ma pójść o krok dalej i podnieść rangę całej rodziny. Oto jego specyfikacja:

  • 6,1-calowy wyświetlacz FullHD+ (19:9, notch, 2280×1080)
  • układ Snapdragon 660
  • 4 GB RAM
  • 32 lub 64 GB wbudowanej pamięci dla użytkownika
  • akumulator o pojemności 3550 mAh
  • czytnik linii papilarnych

Tak, na razie naprawdę mało wiemy o danych technicznych LG Q9, ale już widać kluczową zmianę. Poprzednicy wykorzystywali układy Qualcomma z serii 4xx, co dla wielu osób było niewystarczające. Z kolei pojawienie się wyraźnie mocniejszej jednostki daje nadzieje na lepszą wydajność.

Zobacz też: Nexusy właśnie oficjalnie umarły.

Wciąż kluczem do sukcesu może okazać się cena, aczkolwiek pamiętajmy, że wspomniany LG Q8 został zaprezentowany raptem kilka miesięcy temu. Co ciekawsze, jeszcze nie został wprowadzony do sprzedaży, więc szykuje się naprawdę nietypowa sytuacja.

źródło: Pocketnow

Sprawdź najnowsze wpisy