ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Google Pixel 3

Google ukrywa nowe formy sterowania smartfonem w Pixel 3 i Pixel 3 XL

Autor: Łukasz Pająk Kategoria: Newsy

Zapewne się powtarzam, ale irytuje mnie postępowanie Google. Z jednej strony firma tworzy naprawdę świetne smartfony pod względem nowoczesnej technologii, aparatów czy też oprogramowania. Jednak z drugiej zawsze, ale to zawsze muszą pojawić się mniejsze lub większe problemy w ich działaniu. Ostatnia nowinka to przegrzewanie się Pixela 3 podczas bezprzewodowego ładowania. Skoro ostatnio był niezbyt pochlebny wpis w stronę amerykańskich smartfonów, to teraz odkryjmy coś niezwykłego. Otóż okazuje się, że Google — jak to często robi — ponownie ukryło w oprogramowaniu pewne tajemnice, które być może niedługo zostaną wykorzystane. Mowa o tytułowych formach sterowania urządzeniem mobilnym.

Czym są nowe formy sterowania od Google?

Double tap side

Jak możecie zobaczyć powyżej, Google może szykować się do wykorzystania aktywnych krawędzi do czegoś więcej, niż tylko uruchamiania asystenta głosowego. W końcu Amerykanie mają całą technologię HTC, a ograniczają ją tylko do jednej funkcjonalności. To w ustawieniach Talkback można już zmienić, ale to oczywiście nie wszystko:

google pixel 3 nowe formy sterowania

Tak, dla niektórych możliwość wykonywania gestów na czytniku linii papilarnych nie jest niczym niezwykłym, ale stosowna funkcjonalność na Pixelach 3 jest ograniczona.

Zobacz też: Kiedy poszczególne modele Huawei i Honor otrzymają Android Pie?

Niektórzy wskazują, że ograniczenia z wykorzystaniem aktywnych krawędzi w przypadku Google jest ściśle związane z budową Pixeli. Odpowiednie czujniki w tych smartfonach są umieszczone wyłącznie w dolnej części, co może nie gwarantować poprawnych reakcji. Z drugiej strony Amerykanie mogli najzwyczajniej w świecie się nie wyrobić i te nowości pojawią się w kolejnej odsłonie Androida.

Źródło: Reddit

Sprawdź najnowsze wpisy