ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
sony xperia note

Sony Xperia Note – wizja, która może uratować firmę?

Autor: Łukasz Pająk Kategoria: Newsy

Sony to firma mi bliska. Jeszcze zanim smartfony zawładnęły rynkiem, zanim Sony wykupiło udziały Ericssona, zanim Japończycy (i Szwedzi) poznali Androida, wtedy modele pokroju K750i, a w moim wypadku K850i były na szczycie. Wtedy ten producent potrafił się wyróżnić, a dzisiaj nie potrafi nadrobić zaległości względem konkurencji. Sony brakuje nowego uderzenie. Co konferencję wszyscy patrzą na kolejny ruch Japończyków, bo być może uda się przedstawić coś wyjątkowego. Niestety tak nie jest — o ile Xperia XZ3 jest dobrym smartfonem, to nie do końca aktualnym. W takim razie weźmy na warsztat jedną z wizji, która krąży po Sieci — oto Sony Xperia Note.

Do odważnych świat należy — taka jest Sony Xperia Note

Od razu zaznaczam, że próżno oczekiwać podobnego urządzenia w najbliższym czasie. Taka technologia wyświetlaczy być może jest w zasięgu ręki, ale na pewno nie jest tania. Sama konstrukcja jest nietypowa, ale to, co wywodzi się z tej wizji to odwaga. Pomijam kwestię kopiowania S Pena, chociaż mogłoby to być ciekawe. Sony Xperia Note bez niego mogłaby nie mieć sensu, więc załóżmy, że Japończycy prezentują dokładnie takie urządzenie. Jak dla mnie? Elegancka bomba, która zdecydowanie wyprzedziłaby konkurencję. Nawet z minimalnymi ramkami wokół wyświetlacza.

Zobacz też: OnePlus 6T Thunder Purple zaprezentowany.

Czy Sony Xperia Note kiedykolwiek powstanie? Nie liczyłbym na to. Niemniej wciąż liczę, że Japończykom uda się nas zaskoczyć. Mam nadzieję, że nie będzie to po prostu technologia wyświetlacza, jak w przypadku Xperii XZ3, a coś zdecydowanie większego. Sony ma potencjał jako firma, żeby wprowadzić coś nowego, coś, co się przyjmie i nie będzie to tak irytującą funkcją, jak system wibracyjny podczas odtwarzania dźwięku. Znowu na myśl przychodzi mi… Xperia Play 2?

Źródło: Reddit

Sprawdź najnowsze wpisy