Wiele osób uważa ekrany Amoled Samsunga za wzór tego, jak powinien wyglądać dobry wyświetlacz. Wygląda jednak na to, że właściciele niektórych smartfonów z nadchodzącej serii Galaxy A nie będą mogli cieszyć się wspomnianym ekranem. Szykują się spore zmiany.

Niektóre smartfony z serii Galaxy A od Samsunga nie będą miały już ekranów AMOLED. Co dostaniemy w zamian?

Południowokoreańska firma medialna ETNews donosi, że posiada informacje dotyczące smartfonów Galaxy A (2019). Według nich, nadchodzące urządzenia Galaxy A50 i A60 zostaną wyposażone w panele LCD zamiast AMOLED. Modele takie jak A30, A40, A70 i A80 mają wciąż posiadać ekran AMOLED.

Zobacz także: MIUI 10 trafia na ponad 20 kolejnych smartfonów Xiaomi!

Zastanawiacie się z pewnością, skąd taka zmiana. Otóż jak nie wiadomo o co chodzi, to chodzi o pieniądze. Nie da się ukryć, że chińscy producenci powoli opanowują rynek smartfonami, które są o wiele tańsze np. od tych, które oferuje Samsung. Najprawdopodobniej właśnie dlatego Samsung tnie koszty, by móc powalczyć z rosnącym w siłę rywalem (czyt. chińskimi firmami). Mimo wszystko radzę czytać ten wpis z przymrużeniem oka, bo opisywana informacja nie pochodzi wprost od Samsunga, co oznacza, że istnieje cień szansy, że się nie sprawdzi.

Źródło: gsmarena

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Kacper Kościański

Pasjonat nowych technologii, dobrych seriali i gier.