Jak długo będziemy czekać na prawdziwie bezramkowego smartfona?

Łukasz Pająk Newsy 2018-11-09

Końcówka roku dała nam nadzieję na lepsze jutro. O ile przez około 10 miesięcy byliśmy „katowani” różnymi pomysłami na wycięcia w wyświetlaczu, to ostatni tydzień października wraz z listopadem pokazują, że producenci są świadomi swoich niezbyt przemyślanych projektów. Jednak wszystko wygląda tak, jak pozwalają dostępne technologie i ich koszt. Notch jest jedną z najtańszych form na minimalizację ramek wokół wyświetlacza, ale to kiepski kompromis. Więcej na ten temat możecie przeczytać w moim wczorajszym wpisie, w którym wyjaśniam, po co w ogóle powstają rozsuwane smartfony. Rewolucja problemu jest w drodze, zapowiedział ją Samsung, ale jak długo będziemy na nią czekać?

New Infinity, czyli wszystko pod ekranem to śpiew odległej przyszłości

Pamiętacie propozycję Samsunga, aby wszystko schować pod wyświetlaczem, nawet aparat? To wspomniana rewolucja, ale jak podaje Ice Universe, musimy na nią poczekać do 2020 roku. Tym sposobem wszelkie plotki mówiące, że Galaxy S10 będzie pierwszym, prawdziwym bezramkowcem są spisane na straty. Co w zamian? Zapewne punkt pośredni, który poznaliśmy na minionej konferencji Koreańczyków:

samsung wyswietlacz notch infinity u v o new

New Infinity odchodzi na dalszy plan, a nam pozostaje… Infinity-O, czyli wycięcie na sam aparat. Jednak pamiętajmy, że Galaxy S10 najprawdopodobniej nie będzie pierwszym smartfonem z tego typu ekranem. Wcześniej mamy poznać nową serię Galaxy A z reprezentantami Galaxy A70 i Galaxy A90, którzy też mają wykorzystywać nowe wyświetlacze Samsunga.

Zobacz też: Sprzedaż iPhone Xr nie jest zadowalająca.

Jedno jest pewne — skoro Koreańczycy zaczynają interesować się wycięciami w wyświetlaczu, to szykujmy się na duże zmiany. Oczywiście powyższe rozwiązanie też nie jest idealne, ale istnieje duża szansa, że skłoni wiele firm do rezygnacji z niesamowicie szerokich i na co dzień irytujących notchy.

źródło: Twitter • Grzegorz Cisak

  Za sformułowanie: „rewolucja problemu” autor powinien dostać nagrodę, duża nagrodę.

 • maxprzemo83

  A ja czytałem że jest to inny podział u Samsunga a mianowicie :
  Smartfon składany jak książka (Infinity-V), rozciągliwy (Infinity-U) czy rolowany (Infinity-O). To jak to w końcu jest?

 • Siekiera

  Pocieszające jest to, że notch, mimo całej tej magii iphona, nie przyjął się. Doszło nawet do tego że notcha wstydzą się nawet w Apple, ukrywając go specjalnie dobraną tapetą, że niby go nie ma.

  • Run

   A skąd wiesz, że się wstydzą. Bardziej powinni się wstydzić wszyscy ci co kopiowali. To, że dali tapetę, nie ma znaczenia.

 • Tomasz

  Najprostsze rozwiazanie, nie dawac przedniej kamery. Jest mniej potrzebna niz gniazda na headset i na karte.

  • Mickey66

   Chcesz pozbawić pospólstwo możliwości robienia sobie samo-słitfociów?! Oszalałeś? Osobiście nigdy nie użyłem przedniej kamery, ale jak przeglądasz net, to ona jest chyba statystycznie częściej wykorzystywana, niż aparat główny…

 • hajla

  jezeli bezramkowosc mialaby sie wiazac z ekranami edge od samsunga to juz wole te ramki ktore pozostawily mi mix3 czy telefony od vivo

 • marian

  „Końcówka roku dała nam nadzieję na lepsze jutro” haha.. miszcz 🙂

  • Łukasz Pająk

   Nie jest tak? 🙂

   • marian

    Nie no wszystko w porządku.. po prostu spodobało mi się to zdanie.Tak wiesz napiszę z jakimś lekkim sarkazmem – nadzieja na lepsze jutro jak dla mnie na pewno nie jest związana z smartfonami i innymi wynalazkami . Początek twojego tekstu zabrzmiał jak początek powieści.. haha .. pozdrawiam

    • Łukasz Pająk

     Rozumiem, aczkolwiek pamiętaj, że my nie piszemy o życiu, a rynku mobilnym 🙂x