Składane smartfony powoli stają się faktem. Wczoraj Samsung zapowiedział swoją propozycję, a jakiś czas temu zadebiutował FlexPai – pierwszy na świecie smartfon z elastycznych ekranem. Teraz przyszedł czas na ruch Google – gigant poinformował, że Android będzie natywnie wspierał smartfony ze składanym wyświetlaczem.

Android otrzyma wsparcie dla elastycznych wyświetlaczy. Nadchodzi era składanych smartfonów?

Składane smartfony już niedługo wejdą do sprzedaży na szerszą skalę – za sprawą takich gigantów jak Samsung, Huawei czy LG. Android obecnie nie jest systemem, który zasila tylko smartfony – z jego zmodyfikowanych wersji korzystają także m.in. tablety i telewizory. Google doskonale zdaje sobie sprawę, że składane smartfony są następnym przystankiem w drodze ku przyszłości, więc fakt, że najpopularniejszy system świata otrzyma wsparcie dla elastycznych wyświetlaczy nie powinien nikogo dziwić. Tym bardziej, że Google współpracowało już z Samsungiem przy tworzeniu UI dla jego składanego smartfona.

Zobacz także: Mapy Google otrzymają świetną nowość. Szykują się ogromne ułatwienia dla kierowców

Deweloperzy Androida na chwilę obecną koncentrują się na urządzeniach dwupoziomowych i jednoekranowych, tak jak pokazano na GIFie powyżej. Android na składanych smartfonach będzie dążył do tzw.  „ciągłości”, aby treść przechodziła ze złożonego ekranu do rozwiniętego, bez przerywania – np. oglądania wideo. Zapowiada się ciekawie – więcej dowiemy się już wkrótce.

Źródło: gsmarena

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Kacper Kościański

Pasjonat nowych technologii, dobrych seriali i gier.