Google szykuje zupełnie nowe smartfony? Wiele na to wskazuje

Kacper Kościański Newsy 2018-11-08

Flagowa seria Pixel od Google na ogół cieszy się dobrą opinią. Jakiś czas temu pojawiły się plotki, jakoby to gigant z Mountain View miał przygotowywać zupełnie nowe smartfony ze średniej półki. Wspomniane plotki nie znalazły pokrycia aż do dziś, gdy pojawiły się nowe informacje. Czyżby Google szykowało nowe smartfony? Wiele na to wskazuje.

Nowe smartfony Google ze średniej półki – tak sugerują przecieki

Redakcja AndroidPolice dobrała się do kodu źródłowego ARCore v1.5, gdzie znaleźli coś bardzo ciekawego. Otóż wśród nowo dodanych obsługiwanych urządzeń znalazły się dwie ciekawe pozycje o kryptonimie Bonito i Sargo. Wygląda na to, że są to urządzenia Google, aczkolwiek nie można brać tego za pewnik – równie dobrze mogą to być urządzenia Nokii. Za sprzętem od Google przemawia fakt, że „Bonito” i „Sargo” to nazwy ryb, a gigant w przeszłości właśnie tak oznaczał swoje smartfony. Co więcej, Sargo jest rybą mniejszą niż Bonito, więc może to sugerować, że Google szykuje jeden smartfon w dwóch rozmiarach.

Zobacz także: Oto Xiaomi AirDots – niedrogie słuchawki bezprzewodowe konkurujące z AirPods

Całkiem niedawne plotki mówiły o smartfonach od Google napędzanych przez Snapdragona 710. Ponadto, sugerowały one, że wspomniane smartfony ujrzą światło dzienne jeszcze pod koniec tego roku lub na początku następnego. Być może szykuje się powrót do Nexusów? Być może już wkrótce się przekonamy.

Źródło: gsmarena • xSzogunPL

  Moze pixel lite

 • Paweł

  Drogie ale przedewszystkim niedostępne. Owszem są w jakiś sklepach ale jeszcze z kolejnym narzutem cenowym

  • variete

   przedewszystkim

   przede wszystkim

   są w jakiś sklepach

   w jakichś sklepach

   • Paweł

    Niestety klawiatura Google mi w Operze szaleje. Wstawia nie te wyrazy, puknięcie słowa wybiera inne lub nie poprawia. Czasami nie mam siły już poprawiać

    • variete

     No „przedewszystkim” na pewno nie wstawiła, bo nie istnieje taki wyraz. 🙂
     GBoard szaleje w każdej przeglądarce, jeśli tylko piszemy w komentarzach Disqus. Ten błąd jest nie tylko u Ciebie. Sugeruję zmienić klawiaturę na SwiftKey – żadnych problemów, a i przewidywanie szybsze i precyzyjniejsze.

 • 0001

  Dobrze by było gdyż piksele są bardzo drogie, iż tylko nieliczni mogą sobie na nie pozwolić. A przecież idą przewodnią smartfonów od Googla była ich przystępność. Widać po pixelach, że gdzieś tę ideę zatracili.

  • fckUeve

   osobiście jestem steptycznie nastaiony do pixeli bo one mają naprawde niespotykane problemy w porównaniu do innych producentów

   • 0001

    Dlatego miejmy nadzieję że idzie nowe, lepsze, tańsze …:)

 • variete

  W powrót Nexusów szczerze wątpię. Ot, po prostu… Google może w końcu zrozumiało, że wydawanie Pixeli tylko i wyłącznie po to, żeby pokazać jak ma pracować Android, to trochę za mało, a z kolei na walkę z tuzami przy takich cenach Pixeli, nie mają co liczyć. Jeśli w ogóle pojawią się jakieś nowe produkty, to będą to zapewne jakieś bieda-Pixele… Chociaż w sumie, nie wiem po co. Google ma tyle szmalu, z tak zdywersyfikowanego biznesu, że porządne smartfony mógłby sprzedawać po kosztach, tylko po to, żeby utrzeć nosa Samsungowi i Apple. A tak, wypuszczą jakieś średniaki za 2,5 tys., (pewnie jeszcze brzydsze niż Pixele) i znowu będą się dziwili, że sprzedaż nie idzie. 😉

  A przy okazji… Zna ktoś jakiś ranking (najlepiej na bieżąco aktualizowany), porównujący wydajność CPU Snapdragona? Człowiek chciałby się czasami zorientować w wydajności jakichś procków (względem np. serii 8xx), a kompletnie nie ma jak.

  • Pt3k

   stronka versus.com
   wpisujesz cpu np snapdragon 625 vs jakis procek

   • variete

    Dzięki!x