lg vu iiiSamsung ze swoim phabletem Galaxy Note 3 jest zdecydowanym liderem w tej kategorii, ale od dłuższego czasu całej korporacji po piętach depcze LG, a w tym przypadku charakterystyczny model Vu, który prawdopodobnie niedługo również zostanie zaprezentowany w trzeciej odsłonie.

W zeszłym roku LG przedstawiło nieszablonową słuchawkę Vu z wyświetlaczem charakteryzującym się formatem obrazu 4:3, czyli prawie kwadratowym. Od razu znalazła się spora grupa osób, której najzwyklej w świecie nie przypadło do gustu takie rozwiązanie sprzed kilkunastu lat. W międzyczasie wyszła druga edycja tego urządzenia w tym samym stylu i również nieprzychylne opinie były nieodłącznym elementem Vu II. Niemniej jednak Koreańczycy idą za ciosem i najprawdopodobniej niedługo ujrzymy nowego konkurenta dla Galaxy Note 3.

LG Vu III wyciekło do Sieci dzięki informacjom dostępnym bezpośrednio od koreańskiego źródła. W tych wiadomościach znajdziemy między innymi następującą specyfikację tego charakterystycznego phabletu:

  • 5,2-calowy wyświetlacz prezentujący obraz w rozdzielczości 1280×960;
  • układ Snapdragon 800;
  • aparat z 13MPx matrycą.

Jak widać po rozdzielczości wyświetlacza, LG nie zrezygnowało z niemalże kwadratowego urządzenia, ale dodatkowo wyposażyło je w najbardziej wydajny układ Qualcomma. To jednak wydaje się za mało, aby stawić czoła Samsungowi, więc LG postanowiło zawalczyć ceną, która ma być niższa w stosunku do Note’a 3 o blisko 600zł.

Prezentacja Vu III ma się odbyć pod koniec bieżącego miesiąca, przed koreańską premierą phabletu Samsunga, która ma mieć miejsce 25. września.

 

źródło: Phone Arena
Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.