Aplikacje mobilne, podobnie jak nasze urządzenia z systemem Android, od czasu do czasu wymagają aktualizacji. Nowa wersja programu często zawiera w sobie poprawki błędów i dodaje nowe przydatne funkcje. Niestety do tej pory proces aktualizowania aplikacji był dość uciążliwy – trzeba było znaleźć wolną chwilę, a następnie pozwolić sklepowi Google Play na pobranie nowych wersji programów. Oczywiście w tym samym czasie nie można było z nich korzystać. Teraz na całe szczęście się to zmieni.

Jak prezentują się nowe możliwości aktualizacji w sklepie Google Play?

Google Play aktualizacje

Na wczorajszej konferencji Android Dev Summit zaprezentowane zostało nowe API, z którego mogą korzystać deweloperzy aplikacji. Przede wszystkim, od teraz w przypadku wydania aktualizacji, która łata poważne błędy, programiści mogą zachęcać użytkowników do zainstalowania najnowszej wersji aplikacji za pomocą pełnoekranowego komunikatu, który wyświetlany będzie podczas uruchamiania programu. Warto wspomnieć również o świetnym udogodnieniu, które już wkrótce będzie mogło być wykorzystywane w aplikacjach – od teraz bowiem programy będą mogły pobierać uaktualnienia nawet w trakcie ich używania. Nowa wersja aplikacji zainstalowana zostanie po ponownym uruchomieniu programu.

Zobacz także: Jak będzie wyglądał składany smartfon od Samsunga?

Moim zdaniem jest to bardzo ciekawa funkcja, która szczególnie pomoże osobom z powolnym połączeniem internetowym. Choć nie mam takiego problemu, to będę z niej korzystał.

Źródło: The Verge

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Michał Derej

Pasjonat technologii mobilnych, wielki fan Androida. Student informatyki na Wydziale Matematyki i Nauk Informacyjnych Politechniki Warszawskiej. Były moderator jednego z największych forów ogólnotematycznych w Polsce. Od kilku lat blogger.