ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

TechFaith U1 – pierwszy Android z VGA

Autor: Mariusz Urban Kategoria: Newsy

TechFaith pokazał podobny telefon do General Mobile. Jego charakterystycznym elementem jest wyposażenie w 2 wejścia na karty sim (dualsim). U1 tak jak jego brat i6 może pracować na różnych systemach operacyjnych w tym oczywiście Android i Windows Mobile. TechFaith U1 jest pierwszym na świecie telefonem z Google OS i rozdzielczością ekranu VGA (640×480).

Oprócz tego został wyposażony w: EDGE, trójzakresowość, HSDPA, aparat 3mpx z tyłu oraz VGA z przodu, AGPS, WiFi, wyjście TV, Jog Diala do nawigacji, proceosr Qualcomm 6280, 256mb ROM, 128mb RAM, beterię 1500mAh slot na karty microSD (sdhc) oraz wspomniany wcześniej ekran VGA o przekątnej 2.8 cala. Dokłądne jego wymiary to: 110x60x16,9mm. Specyfikacja ogólnie jest dobra, wygląd telefonu jest … średni, ale najważniejszy jest w tym modelu w pełni funkcjonalny Android pracujący na rozdzielczości 640×480.
Jak na razie pozostaje nam czekać na Era G1 w ofercie PTC, lecz trzymamy kciuki że U6 szybko wejdzie na rynek, natomiast rozdzielczość VGA na stałe zagości w urządzeniach na Androidzie.

Skomentuj na Największym Polskim Forum Android.

Sprawdź najnowsze wpisy