ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Menedżer urządzeń Androida umożliwi zdalne blokowanie hasłem

Autor: Łukasz Pająk Kategoria: Newsy
menedzer urzadzen android

Google, na wzór konkurencji, zdecydowało się stworzyć centrum, za pomocą którego możemy zdalnie sterować swoim urządzeniem z mobilnym systemem korporacji. Menedżer urządzeń Androida póki co posiada krótką listę funkcji, ale ma zostać ona wydłużona.

Nowe możliwości zostały odkryte dzięki osobom – znanym ze szpiegowania kodów źródłowych – z AndroidPolice. Po ostatniej aktualizacji, odnaleźli oni tajemnicze skrypty, które nie są wykorzystywane w obecnej formie aplikacji. Po dokładniejszym przejrzeniu strony internetowej również nie zabrakło nowości.

android device manager blokada

Wszystko sprowadza się do funkcji, której od początku brakowało, czyli możliwości zdalnego zablokowania urządzenia i założenia hasła. Ma to być pośredni sposób w przypadku zgubienia smartphone’a lub tabletu pomiędzy dzwonkiem, a wymazaniem pamięci. Lokalizacja urządzenia – z obecną dokładnością – rzadko zdaje się być przydatna, szczególnie w budynkach.

Oczywiście w razie zapomnienia hasła będziemy mogli je – wciąż zdalnie – zmienić za pomocą menedżera urządzeń Androida. Teraz nie pozostaje nam nic innego jak czekać na oficjalne przedstawienie nowych możliwości platformy Google.

Sprawdź najnowsze wpisy