ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Nowości z jogurtowego frontu Motoroli Milestone

Autor: Jakub Bereziewicz Kategoria: Newsy

W Portugalii doszło do wycieku oficjalnego wydania Froyo dla Motoroli Milestone, jak podaje XDA developers. Co więcej, na forum społeczności skupionej wokół programisty Feeyo, tworzącego Cronos mod, można znaleźć nieoficjalną informację, iż Froyo w oficjalnych kanałach znajdzie się do końca miesiąca. Niestety, nie jest ona potwierdzona przez Motorolę.

Znany wszystkim Cyanogenmod doczekał się w dzisiejszej (sobotniej, 15. stycznia) aktualizacji wzbogaconej o komponenty pochodzące właśnie z portugalskiego ROMu, datowanego na dzień 7 stycznia 2011. Jak donoszą użytkownicy, którzy ryzykując zainstalowali ROM, działa on na europejskich, w tym polskich, częstotliwościach GSM. Jest on stabilny, prawdopodobnie posiadający polską lokalizację. Niektórzy donoszą również o zmniejszeniu ogólnego wyniku telefonu w benchmarku Quadrant oraz braku czteropunktowego multitoucha. Wgranie portugalskiego moda „na czysto” (bez modyfikacji) skutkuje również aktualizacją recovery. Nie wiadomo, czy aktualizacja z pliku *.sbf jest serwisowa, czyli pozostawia pliki użytkownika nienaruszone. Na dniach (o ile nie godzinach) ma również ukazać się bazująca na „wyciekniętym” wydaniu wersja 1.8.0 modu Cronos.

Wszelkie modyfikacje oprogramowania (ROM) telefonu prowadzą do utraty gwarancji. Powyższa informacja jest przeznaczona wyłącznie dla pasjonatów wiedzących co zrobić z urządzeniem oraz samodzielnie wyszukać potrzebne im do tego komponenty. Podsumowując, flashujecie na własne ryzyko. Smacznego mrożonego jogurtu (w wypadku niektórych, o ironio, dość odgrzewanego).

Sprawdź najnowsze wpisy