Samsung nareszcie pokaże Android Pie w swoim wydaniu!

Łukasz Pająk Newsy 2018-11-06

Android Pie został nam oficjalnie przedstawiony przez Google dokładnie 3 miesiące temu. To 6 sierpnia Amerykanie wydali swój najnowszy system na wszystkie Pixele. Tym samym ruchem zaskoczył nas Essential, a przez kolejne dni i tygodnie do listy dołączyło kilkunastu innych producentów. Jednak zabrakło lidera mobilnego rynku — Samsung niechętnie podchodzi do regularnych wydań nowych wersji Robocika, choć trzeba przyznać, że w przypadku paczek bezpieczeństwa takiej tragedii nie ma. Niemniej Samsung Experience 10 wyciekł do Sieci już na wiele sposobów, a Koreańczycy milczą. Jednak to ma się już za chwilę zmienić.

Samsung Experience 10, czyli Android Pie w koreańskim wydaniu na SDC

samsung experience 10 android pie

SDC, czyli Samsung Developer Conference to dwudniowa impreza, na której Koreańczycy będą w centrum uwagi. Wiemy już, że należy spodziewać się prezentacji elastycznego modelu. Teraz dołóżmy do tego, że w harmonogramie pojawiła się wzmianka o wydarzeniu związanym z Android Pie. Zostało ono okraszone opisem „Poznaj nowe, galaktyczne UX”, co nie pozostawia wątpliwości, że firma chce krok po kroku omówić wprowadzone przez siebie zmiany. Tym sposobem oczekujemy też przedstawienia szczegółów dotyczących planu otwartych testów Samsung Experience 10. Nie liczcie, że od razu zostanie gotowa wersja udostępniona użytkownikom flagowych smartfonów.

Zobacz też: Po co są 4 aparaty w Galaxy A9?

Oczywiście też nie wszyscy od razu otrzymają dostęp do testów. Przygotujmy się na ograniczenia co do urządzeń, jak i regionalne. Oficjalne wydania, w pełni gotowe mają zostać przedstawione na początku przyszłego roku. Mowa oczywiście o flagowych propozycjach — w przypadku testów seria Galaxy S9 ma trafić na pierwszy plan. Galaxy Note9 może zostać pominięty.

źródło: Android Authority, SamMobile



 • Sebosz

  Mamy XXI wiek, a ograniczenia regionalne dalej stanowią problem? Litości…

 • yvng vlvn

  Dalej czekam na 9.0 dla S8

 • May Czos

  „Samsung niechętnie podchodzi do regularnych wydań nowych wersji Robocika”

  Jak niechętnie, jak przynajmniej flagowce aktualizowane są regularnie, co roku w tym samym czasie.

 • haVoc vulTure

  Lagi na pie, nikt jeszcze tego nie prezentowal. Super!

  • KepleRPL

   Przecież to nie ta era, TouchWiza dawno już niema więc skąd pomysły że będą jakieś lagi? Może i obecna nakładka Samsunga nie jest tak responsywna jak prawie czysty Android w wydaniu One Plusa ale nadrabia to funkcjonalnością i wyglądem. Wiem, że jak człowiek się raz zrazi do marki to potem zwykle do końca życia już jest na nią cięty ale może by tak warto nie oceniać na wyrost?

   • arokub

    To standard osób znających nakładki samsunga z dawnych czasów albo z opinii w necie.

   • Dark1

    Mam S8 i tak mnie denerwuje, wolałbym czystego andka
    Niby wiele funkcji ale nie są one aż tak przydatne dla mnie, podświetlanie brzegi? jakieś czujniki pulsu? ekran krawędziowy? jakaś bixby? game launcher? nawet always on display nie bardzo używam
    Kurde kupiłem zły telefon dla siebie 😀
    dobrze że motywy są bo tak to jest wszystko białe i rujnuje potęciał amoleda
    Już lineage 15.1 na redmi note 4 działał lepiej

   • haVoc vulTure

    Wpisz sobie w google: „samsung wydaje aktualizacje bo s8 laguje”, a poleci zloty deszcz.

 • k3rnel-pan1c

  Może to trochę naiwne, ale mam nadzieję, że beta będzie dostępna dla polskich wariantów…



x