ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
iphone xr

iPhone XR nie sprzedaje się tak dobrze, jak chciałoby tego Apple

Autor: Kacper Kościański Kategoria: Newsy

iPhone XR to najtańszy zaprezentowany w tym roku smartfon Apple. W recenzjach urządzenie zbiera niezłe baty za kiepską wytrzymałość, czas pracy na jednym ładowaniu i kilka innych aspektów, przez co wiele osób wydaje się całkowicie wykluczać ten model. Gigant z Cupertino zaczyna to boleśnie odczuwać, bo iPhone XR nie sprzedaje się tak dobrze, jakby tego chciano.

iPhone XR sprzedaje się gorzej, niż zakładano

iPhone XR jest najtańszy z rodziny tegorocznych iPhone’ów, ale wcale nie oznacza to, że jest tani. Cena z pewnością też odbiła się na wynikach sprzedaży tego modelu, które nie są najlepsze – iPhone XR sprzedaje się znacznie gorzej, niż prognozowali analitycy. Ponadto, renomowane czasopismo biznesowe Nikkei Asian Review informuje, że planowane zwiększenie produkcji modelu XR zostało wstrzymane, czego powodem jest oczywiście jego słaba sprzedaż.

Zobacz także: Elastyczny smartfon od Samsunga – wyświetlacz, funkcje i termin premiery

Jakby tego było mało, Foxconn, czyli firma, w której fabryce składany jest m.in. iPhone XR, używa „tylko 45 linii produkcyjnych” z 60 zażądanych przez Apple. Czyżby ludzie zaczynali przestawać kupować w ciemno wszystko, co wyprodukuje Apple? Na to wygląda. Ciekawe, co przyniesie przyszłość.

Źródło: phonearena

Sprawdź najnowsze wpisy