iPhone XR nie sprzedaje się tak dobrze, jak chciałoby tego Apple

Kacper Kościański Newsy 2018-11-05

iPhone XR to najtańszy zaprezentowany w tym roku smartfon Apple. W recenzjach urządzenie zbiera niezłe baty za kiepską wytrzymałość, czas pracy na jednym ładowaniu i kilka innych aspektów, przez co wiele osób wydaje się całkowicie wykluczać ten model. Gigant z Cupertino zaczyna to boleśnie odczuwać, bo iPhone XR nie sprzedaje się tak dobrze, jakby tego chciano.

iPhone XR sprzedaje się gorzej, niż zakładano

iPhone XR jest najtańszy z rodziny tegorocznych iPhone’ów, ale wcale nie oznacza to, że jest tani. Cena z pewnością też odbiła się na wynikach sprzedaży tego modelu, które nie są najlepsze – iPhone XR sprzedaje się znacznie gorzej, niż prognozowali analitycy. Ponadto, renomowane czasopismo biznesowe Nikkei Asian Review informuje, że planowane zwiększenie produkcji modelu XR zostało wstrzymane, czego powodem jest oczywiście jego słaba sprzedaż.

Zobacz także: Elastyczny smartfon od Samsunga – wyświetlacz, funkcje i termin premiery

Jakby tego było mało, Foxconn, czyli firma, w której fabryce składany jest m.in. iPhone XR, używa „tylko 45 linii produkcyjnych” z 60 zażądanych przez Apple. Czyżby ludzie zaczynali przestawać kupować w ciemno wszystko, co wyprodukuje Apple? Na to wygląda. Ciekawe, co przyniesie przyszłość.

Źródło: phonearena • tomasz

  Kiepska wytrzymałość? https://youtu.be/ti5KQljDLYM padłem.

 • tomasz

  Nie wiem co autor bierze ale niech to lepiej ograniczy. Xr slaby czas pracy na baterii Hehe. To chyba jakiś Huwaei XR lite ( jeżeli taki w ogóle istnieje) każdy youtuber jest czasem pracy zachwycony kolego. Nie podawaj proszę błędnych informacji.

 • Nomad

  „Czas pracy na jednym ładowaniu”? Eee, XR ma akurat najlepszy czas pracy ze wszystkich iPhonów, we wszystkich recenzjach które ją oglądałem i czytałem to akurat za ten parametr zbiera pochwały. Generalnie, większość sensownych recenzji chwali i poleca ten model…

 • Tomasz

  Klienci na xr decyduja sie kupowac maxa. Tak wiec tytul powinien byc: iphone max nie sprzedaje sie jak chcialoby apple i kanibalizuje sprzedaz xr.

 • Michał
  • pee.82

   „renomowane czasopismo biznesowe Nikkei Asian Review”, renomowane czyli pewnie konkurencyjno-chińskie (już samo w sobie brzmi mega-obiektywnie 😆)x