ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
elastyczny telefon huawei

Elastyczny smartfon od Samsunga – wyświetlacz, funkcje i termin premiery

Autor: Łukasz Pająk Kategoria: Newsy

Samsung już nie będzie pierwszym producentem, który zaprezentuje elastycznego smartfona. Niedawno poznaliśmy FlexPai (z prezentacją poniżej), ale Wasze reakcje mówią jedno — to bardziej ciekawostka, aniżeli konkretny produkt, z którym można na co dzień obcować. Dlatego Koreańczycy jeszcze mają szansę nas zaskoczyć. Do Sieci trafiają kolejne informacje na temat tej propozycji — w końcu premiera teoretycznie tuż za rogiem.

Elastyczny smartfon od Samsunga tuż, tuż

Dotychczasowo jedyna informacja, która się powtarzała w przypadku omawianego modelu to sam wyświetlacz. Wiedzieliśmy, że firma zdecyduje się na 7,3-calowy (7,29-cala dokładnie) panel Super AMOLED, który po złożeniu… zniknie. Tak, będzie to panel składany do wewnątrz. Brzmi bezsensownie? Nie do końca, bo pojawić ma się drugi ekran — tym razem o przekątnej 4,6-cala (4,58  dokładnie). Jednak nie spodziewajcie się, że ten wyświetlacz pozwoli Wam na wszystko. W głównej mierze będzie obsługiwał połączenia i wiadomości. Pełna rola Androida ukaże się dopiero po rozłożeniu obudowy, gdy naszym oczom ukaże się tablet. Ten będziemy mogli też „łamać”, aby chociażby stworzyć coś na wzór małego laptopa.

Zobacz też: Microsoft opracował specjalny kontroler do urządzeń mobilnych

Ok, ale kiedy premiera? Elastyczny smartfon najprawdopodobniej zostanie przedstawiony przez Samsunga już 7 listopada, więc za niecały tydzień. Wtedy też — przez 2 dni — Koreańczycy organizują swoją konferencję deweloperską. Jednak nie liczcie na masową sprzedaż. Przewiduje się, że na start maksymalna produkcja będzie wynosić 100 tysięcy sztuk miesięcznie, aby rocznie wyprodukować od 500 tysięcy do 1 miliona egzemplarzy. W porównaniu do innych propozycji z portfolio Samsunga, to tyle, co nic.

źródło: MySmartPrice

Sprawdź najnowsze wpisy