Elastyczny smartfon od Samsunga – wyświetlacz, funkcje i termin premiery

Łukasz Pająk Newsy 2018-11-04

Samsung już nie będzie pierwszym producentem, który zaprezentuje elastycznego smartfona. Niedawno poznaliśmy FlexPai (z prezentacją poniżej), ale Wasze reakcje mówią jedno — to bardziej ciekawostka, aniżeli konkretny produkt, z którym można na co dzień obcować. Dlatego Koreańczycy jeszcze mają szansę nas zaskoczyć. Do Sieci trafiają kolejne informacje na temat tej propozycji — w końcu premiera teoretycznie tuż za rogiem.

Elastyczny smartfon od Samsunga tuż, tuż

Dotychczasowo jedyna informacja, która się powtarzała w przypadku omawianego modelu to sam wyświetlacz. Wiedzieliśmy, że firma zdecyduje się na 7,3-calowy (7,29-cala dokładnie) panel Super AMOLED, który po złożeniu… zniknie. Tak, będzie to panel składany do wewnątrz. Brzmi bezsensownie? Nie do końca, bo pojawić ma się drugi ekran — tym razem o przekątnej 4,6-cala (4,58  dokładnie). Jednak nie spodziewajcie się, że ten wyświetlacz pozwoli Wam na wszystko. W głównej mierze będzie obsługiwał połączenia i wiadomości. Pełna rola Androida ukaże się dopiero po rozłożeniu obudowy, gdy naszym oczom ukaże się tablet. Ten będziemy mogli też „łamać”, aby chociażby stworzyć coś na wzór małego laptopa.

Zobacz też: Microsoft opracował specjalny kontroler do urządzeń mobilnych

Ok, ale kiedy premiera? Elastyczny smartfon najprawdopodobniej zostanie przedstawiony przez Samsunga już 7 listopada, więc za niecały tydzień. Wtedy też — przez 2 dni — Koreańczycy organizują swoją konferencję deweloperską. Jednak nie liczcie na masową sprzedaż. Przewiduje się, że na start maksymalna produkcja będzie wynosić 100 tysięcy sztuk miesięcznie, aby rocznie wyprodukować od 500 tysięcy do 1 miliona egzemplarzy. W porównaniu do innych propozycji z portfolio Samsunga, to tyle, co nic.

źródło: MySmartPrice • Pt3k

  Uważam, że z rozkładanymi wyświetlaczami miałoby sens zrobienie takiego po prostu otwieranego tabletu. Złożony mógłby mieć rozmiary takiego zeszytu typowego szkolnego a5, a po otwarciu ekran duży po prostu.

 • Michał

  Słabe ale przynajmniej nie będzie to kolejna wariancja jedynego słusznego wyglądu.

 • maxprzemo83

  Ten FlexPai to jakieś nieporozumienie. Nie tak ma wyglądać składany smartfon. Powinien on być zwijany w rulon. Wtedy dopiero będzie miało to sens.

 • Maciej Wilczura

  Jakaś firma pokazała coś takiego parę dni temu. Ani to ładne ani praktyczne moim zdaniem. Po złożeniu telefon robi się strasznie gruby, także trzymanie w jeansach czy w kieszeni marynarki odpada. Szybko się zniszczy ze względu na brak możliwości noszenia w etui. Dodatkowo przez ostatnie dwa lata producenci odchodzili od ramek, tworzyli niemal bezramkowe telefony a teraz powrót do ramek 2cm. Takie coś znajdzie zastosowanie bardziej jako tablet, gdzie po złożeniu w kąt 90 stopni z połowy ekrany zrobimy klawiaturę. No ale i tak gra nie warta świeczki i 7-9 tyś. złotych.

  • Łukasz Pająk

   Przeczytałeś tekst? Pierwsza część tekstu o tym jest.

   • Maciej Wilczura

    Czytałem ale przyłapałeś mnie, nie zwróciłem uwagi, że nazwa została wymieniona. Poza tym to tylko szerzej rozpisałem po prostu swoje przemyślenia względem niego.

 • pimpim

  Kompletnie to do mnie nie przemawia..x