Samsung Galaxy S10 zrezygnuje z jednego udogodnienia z poprzedników i dobrze

Łukasz Pająk Newsy 2018-11-02

Wiele się mówi o tym, że Samsunga też czeka ciężka decyzja do podjęcia w sprawie zrezygnowania z gniazda słuchawkowego. Ile w tym prawdy, ile plotek omówiłem w jednym ze swoich ostatnich wpisów. Jednak teraz pojawia się wzmianka, że Koreańczycy mogą zrezygnować z udogodnienia, które pojawiło się w Galaxy Note7 (wcześniej Galaxy Tab Iris) i było rozwijane do obecnej generacji flagowych propozycji. Już sama nazwa tabletu powinna Wam zdradzić o czym mowa, czyli skanerze tęczówek. Niewątpliwie jest to funkcja wyjątkowa, jak na mobilny rynek, ale czy potrzebna?

Skaner tęczówek zniknie z Samsungów? Oby tak

samsung galaxy s10 czytnik linii papilarnych ekran

Nie jestem fanem rezygnowania z gniazd słuchawkowych, bo tak naprawdę nie dostajemy nic w zamian, co mogłoby zastąpić ten brak w sposób bezkompromisowy. Jednak w przypadku skanera tęczówek sytuacja wygląda zupełnie inaczej. Przede wszystkim sam system był dla mnie bardzo irytujący i z pewnością nie pozwalał szybko identyfikować użytkownika. Zdecydowanie bardziej wolałem wpisać kod lub poszukać czytnika linii papilarnych na tyle obudowy. To pierwsza kwestia. Druga to wyraźne dążenie Samsunga do kolejnego etapu minimalizacji ramek. Dodatkowy osprzęt z pewnością by nie pomagał. Za to mają pojawić się czytniki w ekranie, które ułatwią identyfikację użytkownika.

Zobacz też: Nokia 6.1 już wie, co to Android Pie.

Koreańczycy nie mają zamiaru bawić się w wycięcia w wyświetlaczu, więc rezygnacja ze skanera tęczówek jest jak najbardziej zrozumiała. Co z pozostałymi czujnikami? Te prawdopodobnie zostaną umieszczone pod ekranem, jak sam czytnik linii papilarnych.

źródło: GSMArena, ETNews • Mateusz Felczak

  Mi tam skaner nie przeszkadza. Na pewno korzystam z niego częściej niż ze skanera linii papilarnych z tyłu. Jak dla mnie mogą zupełnie zrezygnować z rozpoznawania twarzy, tęczówki czy czego tam chcą, ale pod warunkiem pozbycia się przedniej kamery. Tak żeby nie było żadnego notcha, dziury, slajdera i innych wynalazków . Wąskie ramki i skaner palucha w ekranie. Ale jak wiadomo tak się nie stanie, więc niech będzie jakaś alternatywa. Będzie można przynajmniej odblokować ekran nie zdejmując rękawiczek. Co do złącza jack, to jest mi to obojętne. Nie pamiętam już kiedy ostatnio użyłem.

  • Damian Kuśmierz

   Dlaczego tak się nie stanie? To bardzo prawdopodobne

   • Mateusz Felczak

    Jaki producent zrezygnuje z przedniej kamerki przy obecnym pokoleniu instagramerek i innych uzależnionych od selfie osób?

    • Damian Kuśmierz

     ukryje go pod ekranem

 • Donald

  Niech pozostawią złącze audio Jack 3.5 mm i niech nie robią takiego błędu jak Sony w XZ3 a skaner tęczówek niech zniknie z Samsungów. Może ta technologia (skaner tęczówki) w telefonach zostanie dopiero dopracowana za co najmniej 7-10 lat do perfekcji (takiej jaką można oglądać w filmach science-fiction) i wówczas będzie pewność na 99,9999% że nikt nie złamie tego zabezpieczenia a zarazem będzie działać perfekcyjnie, oraz bardzo szybko, czyli błyskawicznie w każdych warunkach oświetleniowych a skaner linii papilarnych, kod pin i wzór zawsze powinien być jego uzupełnieniem z uwagi na to że coraz częściej na telefonach są bardzo wrażliwe nasze dane i nie tylko nasze, również rodziny itd. .

 • haVoc vulTure


x