android-nokia

W zeszłym tygodniu Mateusz informował Was o zamiarach części pracowników Nokii nad stworzeniem nowej marki nawiązującej do pierwowzoru, ale z jedną ogromną różnicą – urządzenia miałyby pracować pod kontrolą systemu Google. Jednak taki pomysł Finowie mieli już dawno temu.

Jak donosi New York Times, Nokia – na długo przed kupnem wielu oddziałów firmy przez Microsoft – pracowała w tajemnicy nad smartfonem korzystającym z podzespołów znanych z Lumii w połączeniu z platformą Android. Prezentacja tego urządzenia miała nastąpić pod koniec 2014 roku, ale zmiana właściciela pokrzyżowała te wszystkie plany.

Jednak patrząc na taką słuchawkę z designem Lumii i stosowanymi w nich podzespołami, a do tego z systemem Android to nie byłby to szczyt marzeń wszystkich fanów marki. To Microsoft decyduje o tym jakie układy mają być wykorzystywane przez korporacje robiące smartfony z Windows Phone. Z takimi danymi technicznymi i Androidem, Nokia mogłaby przedstawić co najwyżej urządzenie ze średniej półki typu LG L9. Dopiero pod koniec września ujrzymy modele, które będą korzystać z najmocniejszych układów Qualcomma. Premiera takiej słuchawki za rok jeszcze bardziej obniżyłaby atrakcyjność Lumii z Androidem.

Osoby powiązane z tym projektem mówią, że nie było najmniejszych problemów zastosować mobilne oprogramowanie od Google’a na obecnych urządzeniach pracujących pod kontrolą mobilnych „Okienek”. Nokia jednak w żaden sposób nie skomentowała powyższych informacji.

 

źródło: New York Times
Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.