ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
pierwszy elastyczny smartfon flexpai

FlexPai – pierwszy elastyczny smartfon ze Snapdragonem 8150 przedstawiony

Autor: Jakub Bereziewicz Kategoria: Newsy

Wyścig na to, kto zaprezentuje pierwszy nową technologię w postacie elastycznego wyświetlacza w obudowie smartfona zakończony. Wygrała go firma Rouyu Technology, ale nie spieszcie się do sklepu. Od razu zaznaczam, że ewidentnie widać, iż mamy do czynienia z pierwszym na siłę. Niemniej o ile wcześniej spotykaliśmy się z niezbyt przyjaznymi dla oka prototypami Lenovo, tak teraz teoretycznie widzimy gotowy produkt. Teoretycznie, bo… zresztą zobaczcie sami. Oto pierwszy elastyczny smartfon — FlexPai.

FlexPai — pierwszy elastyczny smartfon nie oznacza, że to dobry produkt

Nie jest to taki „potworek”, jak w przypadku Lenovo, ale z pewnością z taką budową zbyt wielu chętnych się nie znajdzie. Jednak pierwszy jest? Jest i o to właśnie chodziło. FlexPai wykorzystuje 7,8-calowy wyświetlacz (proporcje 4:3), który po złożeniu mierzy po przekątnej 4 cale. Wszystko opiera się na technologii AMOLED.

To, co wyróżnia omawianego smartfona to to, że w końcu przedstawiono oprogramowanie, które wykorzystuje możliwości nietypowej budowy. Water OS, bo tak zostało ono nazwane, odpowiednio zarządza podziałem pikseli zależnie od stanu rozłożenia wyświetlacza. Niemniej w kwestii specyfikacji też jest ciekawie. Pojawia się Snapdragon 8150 (Snapdragon 855), który tak naprawdę nie został jeszcze przedstawiony przez Qualcomma. To też sugeruje, że na rynku FlexPai pojawi się dopiero w przyszłym roku. Pozostając przy danych technicznych, oto kluczowe elementy:

  • 6 lub 8 GB RAM
  • 128, 256 lub 512 GB wbudowanej pamięci dla użytkownika
  • aparaty: 16 MPx + 20 MPx (teleobiektyw)
  • szybkie ładowanie Ro-Charge – od 0 do 80% w godzinę
  • grubość:
    • złożony: 15,2 mm
    • rozłożony: 7,6 mm

Zobacz też: Regularne aktualizacje bezpieczeństwa — to nowy wymóg Google.

Na koniec dodamy, że producent zapewnia wytrzymałość wyświetlacza na zginanie do 200 tysięcy razy, co nie stanowi najgorszego wyniku. Oczywiście w praktyce wyjdzie, ile to faktycznie jest czasu użytkowania. Jednak trzeba przygotować trochę gotówki. Ceny rozpoczynają się od 5000 złotych w Chinach i nie zdziwmy się, jeśli to będzie tanio w porównaniu do propozycji Samsunga, LG czy też Huawei.

źródło: GSMArena, Twitter

Sprawdź najnowsze wpisy