pentagram monster x5Pentagram nie jest znaną marką na świecie jeżeli chodzi o produkcję smartfonów. Jednak w ich ofercie znajdziemy wiele urządzeń, które łatają braki wśród konkurencji. Tym razem przyszła pora na kolejny model z serii Monster.

Najnowszy Pentagram, podobnie jak poprzednik, charakteryzuje się olbrzymim ogniwem zasilającym urządzenie. Wraz z Monsterem X5, marka pozwala zdecydować użytkownikowi czy chce słuchawkę smukłą i elegancką obudowę czy wybiera potężną baterię.

pentagram monster x5 baterie

Obie możliwości dostajemy przy zakupie jednego urządzenia, czyli oznacza to, że w zestawie znajdziemy dwie baterie oraz dwie pokrywy. W przypadku wybrania mniejszego ogniwa otrzymujemy i tak dużą pojemność wynoszącą 3000mAh. Druga opcja jest dwa razy większa i osiąga wynik 6000mAh. Z racji, że tak pojemna bateria długo się ładuje, w zestawie znajdziemy jeszcze odpowiednią ładowarkę 1,5A, która przyspieszy magazynowanie energii.

pentagram monster x5 tył

Pentagram Monster X5 jest smartfonem celującym w średnią półkę. W takim razie sprawdźmy co znajdziemy ciekawego wewnątrz obudowy oprócz zasobu sporej ilości energii elektrycznej:

  • czterordzeniowy procesor Snapdragon S4 Play MSM8225Q o taktowaniu 1.2 GHz;
  • 1GB RAM;
  • 4GB pamięci dla użytkownika z możliwością rozszerzenia za pomocą kart microSD;
  • aparat: tył 8MPx (720p/30fps), przód: 2MPx;
  • wsparcie dla DualSIM.

Smartfon obsługujemy za pomocą 5-calowego wyświetlacza LTPS wyświetlającego obraz w rozdzielczości 720p. Całość została pokryta szkłem OGS. Za to system operacyjny, w jaki Pentagram postanowił wyposażyć swojego Potwora, to Android 4.1. Marka postanowiła zespolić klawisz Home z diodą powiadomień.

Niestety, ale nie poznaliśmy jeszcze ceny tego urządzenia. Z czasem z pewnością pojawi się ona na oficjalnej stronie Pentagrama: Klik!

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.