ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Prototyp 10.1-calowego tabletu Toshiby

Autor: Tomasz Halasz Kategoria: Newsy

Toshiba pragnie wejść w świat tabletów w wielkim stylu. Można to wywnioskować na podstawie prezentowanego na targach CES 2011, nienazwanego jeszcze tabletu z 10.1-calowym ekranem dotykowym! Tablet ma pracować finalnie na systemie Android Honeycomb, jednak OS dla tego sprzętu nie został jeszcze dostosowany, więc urządzenie miało uruchomioną wersję Froyo.

Co jeszcze wiemy na temat tego sprzętu? Jak wspominaliśmy, produkt Toshiby posiada 10.1-calowy ekran o rozdzielczości 1280×800 pikseli, co daje aspect ratio rzędu 16:9. Wyposażony jest w slot kart SD, pełnowymiarowy port USB 2.0, HDMI oraz miniUSB. Oczywiście komunikacja bezprzewodowa może się odbywać poprzez Bluetooth oraz WiFi. Tablet posiada dwa wbudowane głośniki oraz dwie kamery: 2-megapikselową z frontu do wideorozmów oraz 5-megapikselową po drugiej stronie urządzenia. Warto także zwrócić uwagę na wykonanie tylnej części tego sprzętu – jest on pokryty gumową powłoką, dzięki czemu nie będzie się ślizgał, ale pewnie leżał w dłoni. Obudowa będzie grubości 0.6 cala, czyli nieco ponad 1.5 cm.

Toshiba od pewnego czasu udziela się w technologii telewizyjnej. Aspekty tych poczynań będą także widoczne w prototypowym tablecie. Materiały wideo o standardowej rozdzielczości będą wzbogacane w procesie poprawy jakości – opcja ta jest włączona domyślnie przez producenta. Toshiba twierdzi, że nie spowoduje to nadmiernego zużycia baterii i zapewnia też, że ten feature będzie można wyłączyć.

Niestety na chwilę obecną nie wiadomo kiedy tablet będzie dostępny w sprzedaży. Na pewno nie prędzej, niż Honeycomb zostanie przygotowany i dostosowany do tabletu. Wiadomo, że dostępny będzie pełny dostęp do Android Market i że producent przygotuje także usługę w stylu własnego marketu z aplikacjami.

Żródło: androidcentral.com

Sprawdź najnowsze wpisy