asus zenfone 5z

Oto wyjątkowe prototypy Asusa ZenFone 6 – wybierz najlepszy!

Łukasz Pająk Łukasz Pająk Newsy

Asus w tym roku wyróżnił się na tle konkurencji tym, że zachwalał notch, jak nikt inny. Dokładnie to zapadło mi w pamięć podczas konferencji, na której poznaliśmy serię ZenFone 5 z topowym i chwalonym ZenFone 5Z – widoczny powyżej. Oczywiście z czasem niektórzy zrozumieli, co tak naprawdę Tajwańczycy wychwalali. Szczególnie, gdy na świat przyszedł Xiaomi Mi 8 z szerokim wycięciem. Jednak nie to chcę zapamiętać w tym roku, jeśli chodzi o Asusa. Z pewnością będzie to ROG Phone, który wśród natłoku „smartfonów do gier” naprawdę nim jest, choć zaplecza tytułów nie uzupełnia. Jednak spójrzmy teraz na to, co nas czeka – Asus ZenFone 6 w prototypowych wersjach trafił do Sieci.

Asus ZenFone 6 może wykorzystać nadchodzącą modę na minimalistyczne wycięcia w wyświetlaczu

Powyżej możecie obejrzeć trzy różne prototypy, które zostały przygotowane podczas projektowania Asusa ZenFone 6. Wszystkie stawiają na notch, ale w różny sposób. Pierwszy i zdecydowanie najciekawszy pomysł wykorzystuje jedynie dziurę w wyświetlaczu na sam aparat. Do tego doszły naprawdę cienkie ramki i wciąż pojawia się gniazdo słuchawkowe. Drugi pomysł też stawia na drobne, ale całościowe wycięcie ekranu – tym razem bliżej prawej krawędzi. Moja pierwsza myśl? Defekt. Dlatego przejdźmy dalej – do czegoś na wzór Essential Phone, Oppo R17 Pro, jak i nadchodzący OnePlus 6T. Centralny notch w kształcie kropli wody zdaje się być najbardziej neutralny i patrząc na rozwój tego prototypu to najbliższy urzeczywistnienia.

Zobacz też: Wiadomości Google mogą zużyć cały Wasz pakiet internetowy!

To, co jeszcze rzuca się w oczy, to fakt, że Asus pozostanie przy swoim wykończeniu, które charakterystycznie rozprasza światło. Czytnik linii papilarnych wciąż pozostaje na tylnej części urządzenia, ale pojawiają się wzmianki o wodoszczelności. Jakby nie patrzeć, warto pamiętać o ZenFone 6 – premiera zapewne odbędzie się na początku przyszłego roku.

PS. A co jeśli patrzymy na trzy różne urządzenia?

źródło: Phone Arena

Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy