ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
huawei mate 20

Huawei nowym Apple? Tysiące ludzi w oczekiwaniu na serię Mate 20

Autor: Łukasz Pająk Kategoria: Newsy

Pamiętacie wychwalanie się faktem, że tłumy czekają na możliwość kupna nowego urządzenia w dniu premiery? Tak, tak, to głównie dotyczyło Apple, aczkolwiek nawiązań do takich sytuacji było tak wiele, że… teraz przyszła pora na Huawei. W przypadku chińskiego producenta możemy mieć do czynienia z czymś więcej niż tylko możliwością kupna nowego smartfona. Otóż w Causeway Point w Singapurze przed 6 rano pojawił się pół kilometrowy sznur ludzi czekających na premierę serii Mate 20.

Długofalowa akcja marketingowa Huawei? Jeśli tak, to niezwykle udana i godna Apple

Skąd takie zainteresowanie? Przede wszystkim Causeway Point ma wyłączność na sprzedaż Huawei Mate 20 i Mate 20 Pro. Jednak coś czuję, że w tym wszystkim duże znaczenie mogła mieć inna akcja Chińczyków, która odbyła się ponad miesiąc temu. Wtedy firma postanowiła rozdać powerbanki oczekującym na otwarcie sklepów Apple i możliwość kupna iPhone’ów Xs. Ta akcja też miała miejsce w Chinach. Jednak, co mówili sami zgromadzeni w kolejce po Mate 20? Głównie zwracano uwagę na pochlebne recenzje, aparaty Leica czy też możliwość ładowania innych urządzeń za sprawą indukcji.

Zobacz też: Czego oczekiwać od Honor Magic 2?

To kolejny przykład, który doskonale pokazuje ogromną zmianę, jaka zaszła w Huawei. Z roku na rok firma tak się rozwija, że Apple schodzi na dalszy plan. Przynajmniej pod względem liczby sprzedawanych urządzeń, bo do zarobków na poziomie amerykańskiej firmy jeszcze trochę brakuje.

źródło: cnalifestyle

Sprawdź najnowsze wpisy