Niejednokrotnie już zaznaczałem, że w tym roku Huawei naprawdę pokazało się z dobrej strony. Firma wprowadziła tyle technologicznych nowości, że chyba nikt się tego nie spodziewał. Przypieczętowaniem tego jest wyprzedzeniem Apple w rankingu najpopularniejszych producentów na mobilnym rynku i dobre rokowanie na zdetronizowanie Samsunga. Mate 20 Pro na razie zbiera świetne recenzje, również ze względu na aparat. Nie najlepszym, aczkolwiek jednym z najpopularniejszych rankingów, które „uniwersalnie” oceniają jakość zdjęć i filmów jest DxOMark. W tym liderem jest właśnie Huawei, ale P20 Pro. Tymczasem do gry wszedł Mate 20 Pro, który musi być lepszy, prawda?

Huawei jest tak dumne z Mate 20 Pro, że nie ma zamiaru podawać wyniku DxOMark

huawei mate 20 pro aparaty

Obecna klasyfikacja DxOMark prezentuje się następująco:

  1. Huawei P20 Pro – 109 punktów
  2. iPhone XS Max – 105 punktów
  3. HTC U12+ – 103 punkty
  4. Samsung Galaxy Note9 – 103 punkty
  5. Xiaomi Mi Mix 3 – 103 punkty
  6. Huawei P20 – 102 punkty
  7. Samsung Galaxy S9 Plus – 99 punktów
  8. Xiaomi Mi 8 – 99 punktów
  9. Google Pixel 2 – 98 punktów
  10. iPhone X – 97 punktów

Tak się prezentuje pierwsza dziesiątka i najnowszym jej reprezentantem jest Xiaomi Mi Mix 3. Powinien do niej dołączyć też Huawei Mate 20 Pro, ale firma uznała, że nie będzie dzielić się swoim wynikiem, bo był zbyt dobry. Ok, teraz poprosimy logiczne wyjaśnienie. To zapewne ma związek z długofalową akcją marketingową. Na szczycie wciąż jest smartfon Huawei, więc po co go detronizować? Niedługo powinny pojawić się testy Pixela 3 i być może on wyprzedzi P20 Pro, a wtedy pojawi się Mate 20 Pro. Ot, cała tajemnica.

Zobacz też: Chrome zabierze Edge’owi to, co go wyróżniało.

Tradycyjnie przypominam, że do testów DxOMark producenci mogą się przygotowywać. Całkiem niedawno na jaw wyszedł fakt, że Xiaomi specjalnie pod ten ranking przygotowuje swoje programy – algorytm rozpoznaje, że jest scena z testów DxO i odpowiednio ustawia wszelkie parametry.

źródło: DxOMark

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.