W przypadku Xiaomi więcej mówi się o aktualizacjach MIUI, aniżeli samego Androida. W końcu ta nakładka coraz rzadziej jest łączona z systemem Google. Niemniej pod wszystkimi graficznymi zmianami Chińczyków widnieje Robocik, który mimo wszystko powinien być aktualizowany. Wbrew niektórym przesądom, korzystanie z MIUI 9 na Oreo lub Nougatcie to duża różnica. Szczególnie że ta odsłona nakładki od Xiaomi występuje jeszcze z KitKatem. To duże utrudnienie dla programistów, aby przygotować kompatybilne ze wszystkimi urządzeniami oprogramowanie. Oczywiście firma jest tego świadoma, więc szykuje kolejne aktualizacje poszczególnych modeli do Oreo, jak i Pie.

Harmonogram aktualizacji Xiaomi do Oreo i Pie w Sieci

xiaomi oreo pie harmonogram

Nie da się ukryć, że powyższa lista jest niesamowicie nieczytelna i nie przedstawia tylko planowanych aktualizacji. Dlatego pozwólcie, że zbierzemy to w swój spis. Oto modele Xiaomi, które w ostatnim kwartale bieżącego roku otrzymają Androida Oreo:

  • Redmi 5
  • Redmi 5A
  • Redmi 5 Plus
  • Mi 5 X

W przypadku Mi 5S Plus pojawiły się opóźnienia związane z problemami z samym oprogramowaniem. W takim razie przejdźmy od razu do czegoś świeżego, a więc Android Pie. Również w ostatnim kwartale aktualizacji mogą spodziewać się użytkownicy następujących modeli:

  • Mi 8 SE
  • Mi 8 Lite
  • Mi Max 3

Oczywiście warto pamiętać, że w wybranych regionach Mi Mix 2S, Mi 8 oraz Mi 8 Explorer Edition otrzymały już aktualizację do Android Pie.

Zobacz też: Nokia 8.1 nadchodzi!

Przy okazji Xiaomi potwierdziło, że nie planuje wspierać swoich urządzeń więcej, niż poprzez dwie duże aktualizacje. Niemniej to nie zmienia faktu, że wciąż mogą otrzymywać nowe wydania MIUI, co prowadzi nas do wniosku z pierwszego akapitu — wersja nakładki nie ma znaczenia przy wersji samego Androida.

 

źródło: GSMArena

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.