lg-nexus-5-fcc-1379000165

FCC to inaczej Federalna Komisja Łączności, czyli miejsce, przez które musi przejść każde urządzenie, by być zatwierdzone do użytku na terenie Stanów Zjednoczonych. Dzięki dokumentacji publikowanej przez tę instytucję często przedpremierowo możemy zapoznać się z nadchodzącymi nowościami. Nie inaczej jest tym razem. Przed momentem do Sieci trafiły zdjęcia nowego smartfona, który przechodzi przez komisję i tym razem jest to nieznane urządzenie stworzone przez LG, które kształtem obudowy niezwykle mocno przypomina domniemanego Nexusa 5, którego mogliśmy ujrzeć na kilku ujęciach z odsłonięcia nowej statuy Androida 4.4 KitKat przed siedzibą Google.

Mamy tu do czynienia na pierwszy rzut oka z matową, plastikową obudową i bardzo dużym okiem aparatu, choć w praktyce zdaje się, że sam obiektyw nie stanowi dużej jego części. Tylna klapka niewątpliwie przywodzi na myśl nowy tablet Nexus 7. Przypomnę, że jak dotąd spodziewaliśmy się, że Google powtórzy ruch z zeszłego roku i wyposaży następnego Nexusa w szklaną obudowę, jednak zdaje się, że tym razem ujrzymy urządzenie mniej podatne na stłuczenia. Przód domniemanego Nexusa 5 wyróżnia się niewielkimi ramkami na bocznych krawędziach wokół ekranu, natomiast te nad i pod wyświetlaczem nie wydają się już takie delikatne.

Jeżeli to właśnie Nexus 5 trafił teraz do FCC, to oznacza to, że niebawem powinniśmy spodziewać się informacji o planowanej konferencji Google, odsłaniającej nowe produkty. Tak prędka certyfikacja w komisji oznacza również, że Nexus 5 trafi na półki bardzo szybko po oficjalnej prezentacji i konsumenci w Stanach będą mogli go nabyć już naprawdę niedługo.

Jak na ten moment oceniacie design Nexusa 5? Wolicie, by smartfon ten posiadał tradycyjną, plastikową obudowę, czy też bardziej przypadła Wam do gustu szklana konstrukcja, taka jak w Nexusie 4? Dajcie znać w komentarzach jakie są Wasze odczucia względem tego tajemniczego urządzenia od LG.

 

źródło: engadget.com

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Piotr Andrzejewski