ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Motorola sprzedaje części zamienne i narzędzia do samodzielnych napraw smartfonów!

Autor: Adrian Celej Kategoria: Newsy

W dzisiejszych czasach producenci coraz mniej chętnie godzą się na samodzielne naprawy smartfonów. Najchętniej całkowicie by je zakleili i zgrzali obudowy, byleby tylko nikt poza serwisantem w autoryzowanym serwisie nie postanowił do nich zaglądać. Nieco inne podejście ma Motorola, która udostępnia wszystko, co jest potrzebne do samodzielnej naprawy smartfona.

Motorola nawiązuje współpracę z iFixit

Na pewno znacie już iFixit – strona ta zajmuje się między innymi rozbieraniem topowych urządzeń elektronicznych i ocenianiem możliwości ich naprawy. Poza tym zajmują się także sprzedażą narzędzi i części zamiennych. Ich oferta właśnie powiększyła się o oficjalne zestawy naprawcze do telefonów Motoroli. Motorola jako pierwszy duży producent nawiązała współpracę z iFixit na sprzedaż tego typu produktów.

Zobacz też: Jaką jakość oferują tanie zamienniki części do smartfonów?

Czy zestawy naprawcze mają sens?

Nie da się ukryć, że samodzielna naprawa telefonu oznacza utratę gwarancji. Z drugiej strony to dobre rozwiązanie dla osób, które zalały swoje smartfony, autoryzowane serwisy zazwyczaj nie chcą ich naprawiać nawet odpłatnie. Dużą wadą jest cena, zestawy do wymiany baterii kosztują 40 dolarów, za przedni panel zapłacimy 100 dolarów. Z drugiej strony mamy pewność, że zakupione elementy są oryginalne. To ważna wiadomość dla tych, którzy mają dość chińskich podróbek przednich paneli lub obawiają się konsekwencji zamontowania baterii niskiej jakości. Motorola poza podzespołami i narzędziami dorzuca poradnik tłumaczący jak wymienić dany element. Niestety, zestawy ograniczają się tylko do wyświetlaczy i baterii, nie ma np. możliwości wymiany płyty głównej. Choć teoretycznie można zrobić to w domu, to i tak nie wgramy sami numeru IMEI, takie możliwości mają tylko autoryzowane serwisy. Mimo wszystko Motoroli należą się ogromne brawa, dotychczas żaden duży producent nie zdecydował się na taki krok.

Link do sklepu z zestawami naprawczymi Motoroli

Sprawdź najnowsze wpisy