ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Płynna soczewka LG

Wyniki finansowe LG – firma traci miliony na smartfonach, ale ogółem zarabia coraz więcej

Autor: Kacper Kościański Kategoria: Newsy

Firma LG wręcz słynie z tego, że w każdy ostatni czwartek w miesiącu kończącym kwartał publikuje wyniki finansowe, w których jasno daje do zrozumienia… że wciąż nie zarabia na swoich smartfonach. Co prawda patrząc na dzisiejsze wyniki, sytuacja LG znacznie się poprawiła i firma traci mniej, niż jeszcze niedawno. Traci, a i tak zawsze wychodzi na plus.

Wyniki finansowe LG – jak firma poradziła sobie w trzecim kwartale 2018 roku?

Koreański gigant ogółem zarobił w trzecim kwartale 2018 roku 668 milionów dolarów (przy wartości sprzedaży na poziomie 13,76 miliarda dolarów), co daje póki co najlepszy wynik w tym roku. Niestety czarną owcą w tym wszystkim jest dział mobilny, który pomimo faktu, że sprzedał masę smartfonów za sumę 1,82 miliarda dolarów, i tak wygenerował stratę operacyjną w postaci 130,5 milionów dolarów. Spoglądając jednak na wyniki w poprzednich latach, to LG może otwierać szampana – i tak udało im się bardzo ograniczyć stratę.

Zobacz także: Samsung Galaxy S10 i Huawei P30 Pro z 12 GB RAM? Nie tak szybko

Tak ograniczone straty działu mobilnego są wynikiem zmiany strategi wydawania nowych smartfonów i skupieniu się bardziej na średniej półce cenowej. Przyszłość mobilnego oddziału LG po raz pierwszy od dłuższego czasu zaczyna wyglądać obiecująco – kto wie, może firma już niedługo zacznie nawet na nim zarabiać? Mam taką nadzieje, bo LG nie robi złych smartfonów – problem leży gdzie indziej.

Źródło: gsmarena

Sprawdź najnowsze wpisy