regularne aktualizacje google paczka bezpieczenstwa

Google narzuca producentom regularne aktualizacje – czas na zmiany!

Łukasz Pająk Łukasz Pająk Newsy

Nic nie jest idealne. Wszystko ma wady i w przypadku Androida można ich wiele wymieniać. W mojej opinii to fragmentacja sprawa największe problemy. Różnorodność systemów na wciąż użytkowanych urządzeniach sprawia, że cierpi na tym optymalizacja samego oprogramowania, jak i aplikacji tworzonych na niego. Też ma to negatywny wpływ na bezpieczeństwo, ale Google poniekąd rozpoczyna walkę. Amerykanie zaczynają od tego, co najważniejsze, czyli właśnie zabezpieczeniach. Zapewne znane są Wam comiesięczne paczki, które łatają odkryte problemy w Androidzie. Jednak czy otrzymujecie regularne aktualizacje?

Regularne aktualizacje to dobra podstawa do walki z fragmentacją

android wirus niebezpieczenstwo

Wszystkie smartfony, które zostały wprowadzone na rynek z Androidem 8.0 Oreo lub nowszym muszą wspierać Projekt Treble. To narzędzie od Google dla producentów, aby wdrażanie nowych zmian było prostsze i mniej związane z autorskimi pomysłami. Oczywiście dzisiaj w głównej mierze ten pomysł doceniają nieoficjalni deweloperzy. Jednak przejdźmy do konkretów — wszystkie popularne urządzenia przedstawione po 31 stycznia tego roku będą musiały być regularnie aktualizowane. Co oznacza popularne? Takie, których aktywacji doczekało się 100 tysięcy egzemplarzy. Co oznacza regularna aktualizacja? Tego typu smartfony i tablety muszą mieć na pokładzie paczki bezpieczeństwa nie starsze niż 90 dni przez 2 lata. Tego typu zasady mają obowiązywać już od lutego przyszłego roku.

Zobacz też: Czy Pixel 3 i Pixel 3 XL trafią do Polski? Oby nie z takimi cenami.

Oczywiście wciąż pojawiają się wątpliwości co do samych paczek bezpieczeństwa. Znamy przypadki, że producenci nie wdrażali wszystkich zmian, które wydało Google, a jedynie ich część. Niemniej powyższa zasada jest jak najbardziej pozytywną zmianą. Oby tak dalej, a Amerykanie jeszcze zmuszą producentów do aktualizowania swoich urządzeń do nowych wersji oprogramowania w czasie krótszym niż 30 dni.

źródło: The Verge, GSMArena

Sprawdź najlepsze prezenty na komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy