Dzisiaj oficjalnie poznaliśmy Xiaomi Mi Mix 3, który jest kolejnym smartfonem dostępnym w wersji z 10 GB RAM. To naprawdę imponująca liczba, patrząc na ograniczenia Snapdragona 845. Pierwszym tego typu modelem jest zaprezentowany przedwczoraj Xiaomi Black Shark Helo. Konkurencja zapewne długo nie pozostanie w tyle. Zazwyczaj to OnePlus podnosił poprzeczkę, ale niewiele wskazuje na to, że tak się stanie z OnePlus 6T. Za to Samsung i Huawei mogą pójść o krok dalej i zaprezentować smartfony z 12 GB RAM.

Czy 12 GB RAM pojawi się w smartfonach Samsunga i Huawei?

samsung galaxy s10 huawei p30 pro 12 gb ram

To, co widzicie powyżej, to część raportu pokazującego przyszłość mobilnego rynku od GF Securities. Wyraźnie wskazuje on, że Samsung Galaxy S10 w najmocniejszej wersji z modułem 5G zostanie wyposażony w 12 GB RAM. Analogicznie z Huawei P30 Pro, choć o technologii sieci nie ma wzmianki. Jednak czy to w ogóle możliwe? Być może Snapdragon 8150 (855) obsłuży tyle pamięci operacyjnej, jak i jego konkurent ze stajni Exynosa. Jednak Kirin 980, który z dużą dozą prawdopodobieństwa znajdzie się w P30 Pro, już ma ograniczenia do 8 GB. Co prawda Xiaomi pokazało, że można je obejść. Kolejna zagwozdka to fakt, że to brzmi zbyt dobrze. Samsung nigdy nie wyróżniał swoich smartfonów pamięcią operacyjną. Omawiana wartość to niewątpliwie duży skok w stosunku do możliwości serii Galaxy S9.

Zobacz też: Podziel się swoją lokalizacją z innymi za sprawą Map Google.

Na deser dochodzi cena. W przypadku Samsunga każda taka zmiana zawsze wiąże się z wyższą wyceną. Koreańczycy z pewnością poczekają na unormowanie się rynku w tej kwestii, aby ich modele nie były zbyt drogie, o ile to w ogóle możliwe. Huawei? Patrząc na rozwój tej firmy, można to samo o niej napisać.

 

źródło: Phone Arena

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.