Internet nie jest miejscem szczególnie przyjaznym dzieciom. Najmłodsi znaleźć mogą w nim wiele treści, których nie powinni oglądać (np. nagość, przemoc i patologiczne streamy). Na całe szczęście, dzięki nowej aplikacji od Google’a – YouTube Kids, filmy w internecie staną się nieco bezpieczniejsze dla dzieci.

YouTube Kids to starannie wyselekcjonowane materiały dla dzieci

YouTube Kids

YouTube Kids to aplikacja, dzięki której dzieci oglądać będą mogły filmy, które przystosowane zostały do ich wieku. Dostępne materiały podzielone zostały na cztery kategorie: Programy, Odkrywaj, Muzyka, Ucz się. Oczywiście nad wszystkim panuje rodzic – to on może zdecydować, czy pociecha uzyska dostęp do funkcji wyszukiwania (jeśli nie, to będzie ona miała dostęp tylko do części filmów) oraz przez ile minut dziennie możliwe będzie korzystanie z aplikacji. Co więcej, rodzic może również samodzielnie wybrać filmy lub kanały, do których dziecko będzie miało dostęp. Co ważne, z aplikacji zniknęły wszystkie funkcje społecznościowe, do których wymagane jest konto – najmłodsi nie będą musieli zatem przedzierać się przez gąszcz hejtu w komentarzach. Wszelkie ustawienia mogą być oczywiście zabezpieczone przed dziećmi za pomocą specjalnego kodu, który znany będzie tylko rodzicowi. Na samym końcu warto wspomnieć o partnerach, którzy przygotowują kolekcje kanałów na różne tematy. Wśród nich znaleźć można takie instytucje jak Zoo we Wrocławiu, Europejskie Centrum Bajki im. Koziołka Matołka w Pacanowie oraz Fundacja Atelier.

Zobacz także: Oficjalna premiera smartfona HTC Exodus.

Jak komentuje CeZIk – pomysłodawca kanału dla dzieci o nazwie „NutkoSfera”:

Aplikacja YouTube Kids jest odpowiedzią na problemy dopasowania odpowiednich treści dla najmłodszych widzów. Dzięki niej rodzic nie musi obawiać się, że jego dziecko trafi na szkodliwy materiał, gdyż ma pełną kontrolę nad tym, jakie filmy są pokazywane. Aplikacja jest łatwa w obsłudze i ma prosty, intuicyjny interfejs. Ciekawym udogodnieniem jest minutnik, który blokuje dostęp po określonym czasie. Liczę na to, że aplikacja będzie rozwijana i coraz lepiej dopasowana do potrzeb młodej widowni i ich opiekunów.

Jeżeli chcecie przetestować aplikację YouTube Kids, to możecie już ją pobrać ze sklepu Google Play.

Cena: Darmowa

Pobierz:

Źródło: Informacja prasowa

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Michał Derej

Pasjonat technologii mobilnych, wielki fan Androida. Student informatyki na Wydziale Matematyki i Nauk Informacyjnych Politechniki Warszawskiej. Były moderator jednego z największych forów ogólnotematycznych w Polsce. Od kilku lat blogger.