ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Google Play

Nadchodząca aktualizacja Google Play może wprowadzić wyczekiwaną funkcję

Autor: Kacper Kościański Kategoria: Newsy

Google Play to absolutnie najpopularniejszy mobilny sklep z aplikacjami na świecie. Nic więc dziwnego, że gigant z Mountain View regularnie go aktualizuje i dodaje nowe funkcje. Wygląda na to, że nadchodząca aktualizacja wspomnianego sklepu wprowadzi funkcję, która ułatwi życie wielu osobom.

Nowa aktualizacja Google Play najprawdopodobniej skupi się na subskrypcjach

Wiele aplikacji ze sklepu Google Play oferuje konkretne benefity w zamian za subskrypcję, płatną co miesiąc. Dużo osób z tej opcji korzysta, jednak czasami zdarzają się w życiu sytuacje, że liczymy każdy grosz – wtedy najczęściej dezaktywujemy takie subskrypcje. Google zamierza wyjść na przeciw osobom, które z różnych powodów nie mogą lub nie chcą (nie potrzebują) opłacać kolejnego miesiąca danej subskrypcji – jak wynika z kodu nowej aktualizacji, już niedługo w sklepie Google Play pojawi się opcja czasowego wstrzymania subskrypcji.

Zobacz także: 10 lat Androida. Zobacz, jak system zmieniał się na przestrzeni lat!

Póki co nie wiemy, czy będzie można wstrzymać każdy rodzaj subskrypcji oraz na jaki okres czasu. Kod jednak sugeruje, że subskrypcję będzie można reaktywować w każdym momencie. Jak dla mnie takie rozwiązanie to świetny pomysł, który pozwoli zaoszczędzić wiele czasu. Niestety nie wiadomo, czy opisywane rozwiązanie wejdzie w życie już teraz – kiedyś na pewno, ale dokładna data zależy tylko od woli Google’a. A Wy co o tym sądzicie? Dajcie znać w komentarzach!

Źródło: phonearena

Sprawdź najnowsze wpisy