ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
samsung skladany tablet

Samsung wyprodukuje składany tablet? Sugeruje to ten patent

Autor: Kacper Kościański Kategoria: Newsy

Samsung pracuje nad składanym smartfonem – to wiemy już od dawna. Co więcej, firma ma go rzekomo pokazać już w przyszłym miesiącu. To jednak nie wszystko – dziś do sieci wypłynął patent, który zarejestrował Samsung – dotyczy on niczego innego, jak składanego tabletu. Gigant najwyraźniej idzie śladem Lenovo.

Samsung opatentował projekt składanego tabletu

Samsung właśnie dał wyraźnie do zrozumienia, że nie zamierza poprzestać na składanym smartfonie. W planach najprawdopodobniej jest także składany tablet, co sugeruje właśnie zarejestrowany patent. Zobaczcie sami jego projekt:

samsung skladany tablet

Zobacz także: 10 lat Androida. Zobacz, jak system zmieniał się na przestrzeni lat!

Co najciekawsze, owy tablet ma się zginąć zarówno do wewnątrz, jak i do zewnątrz. Patent został złożony w kwietniu tego roku, ale zaakceptowano go dopiero teraz, w październiku. W opisie patentu możemy przeczytać, że urządzenie dostosuje swój interfejs do aktualnej orientacji lub zgięcia. Ponadto, oba końce elastycznego panelu najprawdopodobniej będą miały wbudowane magnesy, których zadaniem będzie utrzymanie zwiniętego urządzenia. Trzeba przyznać, że wszystko to brzmi naprawdę imponująco. Niestety nie wiemy, kiedy Samsung zechce wcielić swój pomysł w życie, jednak raczej nie prędko – teraz priorytetem jest składany smartfon.

Źródło: gsmarena, LetsGoDigital

Sprawdź najnowsze wpisy