Aktualizacja dla Exynosów 5 Octa trafi do obecnych modeli

Newsy

samsung-exynos-5-octa-procesor-wyglad

Samsung postanowił zmienić działanie ich układów Exynos 5 Octa. Dotychczas to sterownik decydował o wyborze konkretnych czterech rdzeni procesora na podstawie priorytetu procesu. Po ogłoszonych zmianach wszystkie osiem rdzeni będzie mogło pracować w jednym momencie.

Nie przegap
Nie pozwól, by cię inwigilowano – zainwestuj w VPN!
polacy internet
Żyjemy w czasach, w których słowa „prywatność” i „internet” niekoniecznie idą w parze. W Sieci jesteśmy obserwowani cały czas, co oczywiście nie oznacza, że musimy się na to godzić. Są bowiem rozwiązania, które pozwalają ukryć swoją prawdziwą tożsamość w internecie i tym samym utrudnić osobom trzecim podglądanie naszych zachowań. Niewiele osób wie, że kilka lat temu […]

Tylko Koreańczycy zapomnieli wspomnieć o najważniejszym fakcie – czy ta informacja dotyczy obecnie produkowanych słuchawek z układami Exynos 5 Octa. Jednak nie tylko Samsung korzysta z tego typu procesorów. Kolejnym producentem stosującym innowacyjne rozwiązanie z Korei jest przedstawiciel innego kraju z Azji – Meizu. Chińczycy zastosowali układ Exynos 5 Octa w swoim modelu MX3 i poinformowali, że jeszcze w tym roku na tych urządzeniach pojawi się aktualizacja umożliwiająca korzystanie ze wszystkich rdzeni.

Taka zmiana w sterowniku spowoduje, że dotychczasowy wynik MX3 w benchmarku Antutu wynoszący 29 000 punktów zmieni się i słuchawka Meizu bez problemu przebije barierę 30 000 punktów.

Powyższa informacja oznacza to, że technologia big.LITTLE jest niezależna od sprzętu, który nie został w żaden sposób zmodyfikowany. Niestety, ale Samsung nadal milczy i nie wydał żadnego oświadczenia, w którym upewnilibyśmy się, że Galaxy S4 i Note 3 dostaną podobną aktualizację, co chiński konkurent. Niemniej jednak wątpię, aby posiadacze tych koreańskich słuchawek nie dostali monitu o odpowiedniej aktualizacji.

 

źródło: GSMArena.com


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x