Samsung to firma, która znana jest ze swojego innowacyjnego podejścia do nowych technologii. Producent w przeszłości prezentował nam już wiele interesujących rozwiązań, które przyjęły się w smartfonach. Teraz, wraz z nowym patentem koreańskiego giganta, przyszła pora na kolejną innowację – skaner linii papilarnych wbudowany w ekran, który działać będzie w dowolnym miejscu na wyświetlaczu. To się nazywa wygoda!

Dzięki Samsungowi skanery linii papilarnych mogą zupełnie się zmienić

O nowych rozwiązaniach, nad którymi pracuje Samsung, dowiedzieliśmy się dzięki wnioskowi patentowemu złożonemu przez koreańskiego giganta. Przedstawia on dwa smartfony – zwykłe urządzenie z czytnikiem linii papilarnych wbudowanym w ekran, który działa jednak wyłącznie w pewnym miejscu oraz smartfona z wycięciem w wyświetlaczu, czyli niesławnym notchem. Druga grafika jest jednak o wiele ciekawsza ze względu na technologie, które opisuje – swoje urządzenie Samsung przedstawia jako bezramkowe z czytnikiem linii papilarnych, który działa w dowolnym miejscu na ekranie. 

samsung-skaner-linii-papilarnych-caly-ekran

Zobacz też: Czym jest cykl życia aplikacji na Androida?

Producent podaje, że technologia korzysta z niezależnego energooszczędnego procesora, który wykrywa, czy użytkownik przyłożył palca do ekranu. Gdy tak się stanie, jasność wyświetlacza jest zwiększana, a skaner pobiera trzy próbki odcisku palca. Na zakończenie artykułu warto dodać, że technologia ta prezentuje się naprawdę obiecująco – jest szybsza i wygodniejsza niż standardowe skanery linii papilarnych, a dodatkowo może być stosowana w elastycznych urządzeniach.

Źródło: GizChina 

 

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Michał Derej

Pasjonat technologii mobilnych, wielki fan Androida. Student informatyki na Wydziale Matematyki i Nauk Informacyjnych Politechniki Warszawskiej. Były moderator jednego z największych forów ogólnotematycznych w Polsce. Od kilku lat blogger.