moto x

Po zakupie marki Motorola przez Google liczono na wielki powrót tej pierwszej na szerokie wody rynku telekomunikacyjnego. Na razie poznaliśmy jedynie model Moto X i od czasu do czasu słyszymy o następnym Droidzie. Reuters jednak umożliwił przedstawienie obecnego stanu marki w jednej liczbie.

Sto tysięcy sztuk tygodniowo słuchawek Moto X opuszcza fabrykę zlokalizowaną niedaleko Dallas (Teksas) w Stanach Zjednoczonych. Ta liczba robi wrażenie, ale czy to dużo? Tak, do momentu kiedy nie mamy porównania. Pierwszy przykład z brzegu to HTC i model One. W ciągu pierwszego miesiąca od premiery sprzedano milion urządzeń. Dalej mamy Samsunga, który w ciągu dwóch tygodni sprzedał ponad sześć milionów sztuk Galaxy S4. Na koniec zestawienia oczywiście rekordzista, czyli Apple iPhone, który zawsze po premierze rozchodzi się jak ciepłe bułeczki. W przypadku modelu o oznaczeniu „5” sprzedaż w ciągu trzech pierwszych dni od pojawienia się na półkach sklepowych wyniosła pięć milionów.

Podsumowując – mimo, ze Moto X sprzedawane jest na ten moment jedynie w Stanach Zjednoczonych to wyniki sprzedaży są mocno przeciętne jak na tego typu słuchawkę, ale zarząd tłumaczy, że jest to tylko część większego planu.

Z ciekawostek przypominamy jak wygląda finansowo produkcja słuchawki Motoroli. Warto jednak dodać na sam koniec, że wynik stu tysięcy słuchawek tygodniowo jest wyższy niż jakichkolwiek modeli z Windows Phone.

 

Źródło: GSMArena.com

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.