Nokia, wkraczając po raz trzeci na mobilny rynek, zapowiedziała, że ma prosty sposób na zdobycie klienta. HMD Global chce ich przyciągnąć do siebie poprzez kilka cech – bardzo dobre wykonanie, czyste oprogramowanie i szybkie aktualizacje. Nie ma tu mowy o jakichkolwiek rewolucyjnych technologiach, chociaż te też mogą się pojawić. Przynajmniej liczymy na nie w kontekście Nokii 9 z pięcioma matrycami. Jednak rok w rok będziemy podsumowywać wspomniane założenia. Jeśli chodzi o wykonanie, to po prostu widać, że firma się stara. Czyste oprogramowanie? Wszystkie modele należą do serii Android One, więc też spełnione. Jednak, co z tempem ich wydawania? Jest dobrze, ale mianem szybkich bym ich nie określił.

Kolejna Nokia z Android Pie lada moment – tym razem najstarszy z tego roku zostanie wyróżniony

Póki co niewiele smartfonów z portfolio HMD Global może pochwalić się najnowszym oprogramowaniem. Niedawno Nokia 7 Plus w Polsce poznała Ciasto, a na swoją kolej czeka między innymi Nokia 5.1 Plus. Tymczasem przyszła pora na kolejną propozycję – Nokia 6.1 też ma poznać Android Pie, ale od razu, bez udziału w Beta Labs. Co to znaczy niedługo? Zazwyczaj Finowie nie każą długo zwlekać na aktualizację po jej konkretnym ogłoszeniu, wiec bardzo możliwe, że to kwestia kilku dni.

Zobacz też: Nadchodzi Nokia 8.1! 

Czy to faktycznie szybkie aktualizacje? Tak, póki co tak naprawdę tylko Nokia 7 Plus wie, co to oficjalny Android Pie. Jednak jeszcze w październiku stabilnej wersji nowego oprogramowania mają doczekać się użytkownicy takich modeli, jak niedawno zaprezentowana Nokia 7.1, Nokia 6.1 Plus i Nokia 6.1. Do końca roku, najprawdopodobniej w listopadzie, przewidziane są jeszcze aktualizacje dla Nokii 8 i Nokii 8 Sirocco. Na koniec tylko przypominam, że wszystkie, dosłownie wszystkie urządzenia z portfolio HMD Global mają otrzymać Android Pie.

 

źródło: Phone Arena, Twitter, Android Authority

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.