ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
cyfrowa równowaga

Pixel 3 bez problemów? To by było niezgodne z tradycją

Autor: Łukasz Pająk Kategoria: Newsy

Google przyzwyczaiło nas już do tego, że tworzy naprawdę atrakcyjne smartfony. Głównie to rozwiązania w oprogramowaniu zaskakują, choć pod względem technologii aparatu też nie można narzekać. Jednak cała reszta? Nigdy nie powalała na kolana. Szczególnie w tym roku jest to dostrzegalne, kiedy seria Pixel 3 na papierze wygląda zdecydowanie gorzej, niż wiele zdecydowanie tańszych urządzeń. Nie mogłoby też zabraknąć problemów z działaniem poszczególnych elementów, prawda? W takim razie oto Pixel 3, Pixel 3 XL i problemy z zarządzaniem pamięcią.

Użytkownicy skarżą się, że Pixel 3 nie potrafi utrzymać kilku aplikacji w tle

Google Pixel 3

Wróćmy jeszcze na chwilę do specyfikacji nowych smartfonów od Google. Oba zostały wyposażone w 4 GB pamięci operacyjnej, czyli dokładnie tyle samo, co pierwsza, jak i druga generacja Pixeli. W tej kwestii nie widać żadnego postępu, a jednak Android z roku na rok potrzebuje więcej pamięci. Szczególnie w przypadku ekskluzywnych dodatków dla tej serii. Niemniej to tylko część problemu, bo sam system też zbyt rygorystycznie zamyka aplikacje w tle. Wiele osób, w tym Artem Russakovskii (założyciel Android Police), narzekają, że nie mogą utrzymać więcej, niż 3 aplikacji w tle – niezależnie od ich potrzeb na zasoby.

Zobacz też: Nokia 7.1 Plus przedstawiona!

Problem niewątpliwie związany jest z oprogramowaniem, ale czy Google zareaguje? Od pierwszej generacji nie poradzono sobie z losowo niezapisywanymi zdjęciami. Niemniej z pewnością będą pojawiać się aktualizacje, których zadaniem będzie zwiększyć wielozadaniowość Pixeli 3. Tymczasem niektórzy mogą spróbować wyłączyć optymalizację zużycia energii.

źródło: Phone Arena, Reddit

Sprawdź najnowsze wpisy