Sztuczna inteligencja odgrywa ostatnimi czasy bardzo dużą rolę w smartfonach. Wykorzystują ją różni asystenci głosowi, a ponadto można dzięki niej wykonywać m.in. lepsze zdjęcia i filmy. Samsung doskonale o tym wie i jak się okazuje, chce być na tym polu najlepszy.

Samsung otwiera centrum badawcze nad sztuczną inteligencją

W zeszły piątek Samsung otworzył centrum badawcze nad sztuczną inteligencją w Montrealu (Kanada). Jest to tym samym drugie tego typu centrum w tym kraju – pierwsze jest zlokalizowane w Toronto. Najnowsze centrum skupi się przede wszystkim na rozwijaniu uczenia maszynowego i technologii rozpoznawania głosu. Priorytetem Samsunga jest stałe ulepszenia swojego asystenta Bixby, by ten mógł w końcu końcu zacząć konkurować z Asystentem Google. Wiceprezes Samsunga skomentował całe przedsięwzięcie:

Wykorzystując moc sztucznej inteligencji w produktach i usługach Samsunga, musimy skupić się na tworzeniu nowych wartości i rozwiązań. W tym celu kluczową rolę odegra siedem globalnych centrów sztucznej inteligencji, w tym Montreal AI Center.

Zobacz także: Nokia 8.1 namierzona! Jednak specyfikacja zdradza pewne zmiany w firmie

Nie da się ukryć, że Samsung chcę utrzeć nosa Google’owi – doskonale świadczy o tym ta inwestycja. Gorzej dla Google’a, lepiej dla nas, klientów.

Źródło: phonearena

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Kacper Kościański

Pasjonat nowych technologii, dobrych seriali i gier.