Nokia 8.1 namierzona! Jednak specyfikacja zdradza pewne zmiany w firmie

Łukasz Pająk Newsy 2018-10-20

Czy Nokia zamknęła już swój rok? Do niedawna mogło się wydawać, że tak, ale w międzyczasie firmie udało się zaprezentować jeszcze dwa modele. Październik naprawdę obrodził w przypadku fińskiego portfolio. Nowości, które poznaliśmy to Nokia 3.1 Plus, Nokia 7.1 i Nokia 7.1 Plus (X7). Teraz w Sieci pojawiła się kolejna propozycja – Nokia 8.1. W takim razie w końcu poznamy flagową propozycję od HMD Global? Nie do końca…

Nokia 8.1 przetestowana w Geekbench – poznaliśmy specyfikację

nokia 8.1 specyfikacja geekbench

W ostatnich tygodniach dowiedzieliśmy się, że flagowa Nokia 9 z pięcioma obiektywami może nie zostać zaprezentowana w tym roku. Dlatego pojawienie się w Sieci Nokii 8.1 zaskakuje. Jednak nie będzie to urządzenie, jakim była Nokia 8 dla aktualnego portfolio firmy. Wszystko za sprawą specyfikacji. O ile zeszłoroczny model został wyposażony w najlepszy układ, tak jego „następca” zaoferuje Snapdragona 710. Do tego 4 GB RAM i Android Pie na start. Tak przynajmniej wynika z powyższego testu.

Zobacz też: Oto największe porażki Androida!

Czym Nokia 8.1 wyróżni się na tle chociażby wspomnianej już Nokii 7.1 Plus? Ten też został wyposażony w taki sam układ obliczeniowy, ale oferuje 4 lub 6 GB pamięci operacyjnej. Zapewne podobny zestaw będzie dostępny w przypadku nadchodzącego urządzenia. Jednak nie obyło się bez wątpliwości – być może jednak zaprezentowana w Chinach Nokia X7, w Europie będzie Nokią 8.1, a nie Nokią 7.1 Plus?

źródło: Phone Arena • Może ktoś byłby zainteresowany przeczytać o tym modelu: https://www.dobreprogramy.pl/walgav/Nokia–co-oferuje-ten-smartphone,100046.html (mam wielką nadzieję, że moderacja nie wytnie tego komentarza :P)

 • Tomasz

  7 czy 8 trudno dostrzec roznice…

 • Michael Wolf

  A kiedy będzie jakiś flagowiec ❓🙄❓
  Naprawdę, wystarczy już tych niemal identycznych średniopółkowców w zawyżonej cenie…
  Mam olbrzymi sentyment do Nokii, ale brakuje jej modelu naprawdę wybitnego…x