ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
huawei logo

Huawei oskarżony o próbę kradzieży technologii. Nie wygląda to za ciekawie

Autor: Kacper Kościański Kategoria: Newsy

Huawei, Chiński gigant nie ma łatwego życia w Stanach Zjednoczonych. Tak na dobrą sprawę w ogóle go nie ma, bo jego urządzenia nie są tam oficjalnie sprzedawane. Teraz firma musi stawić czoła kolejnemu ciosowi ze strony Amerykanów – startup CNEX Labs oskarżył Huaweia o próbę kradzieży technologii produkcji półprzewodników.

Huawei oskarżone o próbę kradzieży technologii produkcji półprzewodników

Startup CNEX oskarżył Huawei o kradzież ich własności intelektualnej. Oskarżenie zostało złożone w tym tygodniu w ramach toczącego się postępowania sądowego Huawei kontra CNEX – pisze Wall Street Journal. Współtwórca CNEX powiedział przed sądem federalnym, że Futurewei (dział Huaweia) przez wiele lat próbował wykraść technologię produkcji opracowaną przez wspomniany startup. Huawei oczywiście odparł zarzuty.

Zobacz także: Google Pixel 3 i Pixel 3 XL także dla Polaków – kupimy je w rodzimym sklepie

Cała sprawa jest bardzo zawiła, a obie strony nieustannie się przekrzykują o to, kto ma rację. Jedno jest natomiast pewne – oskarżenia CNEX w stosunku do Huaweia brzmią naprawdę poważnie. Póki co nie ma sensu opowiadać się za którąkolwiek ze stron – wszystko już wkrótce rozstrzygnie się na drodze sądowej. Huawei naprawdę nie ma łatwego życia…

Źródło: engadget

Sprawdź najnowsze wpisy