Kontynuujemy ocenianie nowości od Google. Co prawda same Pixele 3. generacji są nam doskonale znane od dawna, ale dopiero teraz możemy debatować nad jakością poszczególnych rozwiązań. Już mogliście zobaczyć porównanie jakości zdjęć i filmów z topowymi reprezentantami. Jednak zeszłoroczny Pixel 2 wciąż jest uważany za smartfon z jednym z najlepszych aparatów na rynku. Niektórzy mają wątpliwości, co do zmian w kolejnej generacji – w takim razie, czemu nie zestawić ze sobą dwóch urządzeń?

Pixel 2 mierzy się z Pixelem 3 na jakość zdjęć – wynik nie jest taki oczywisty

Zaskoczeni? Jednak po kolei. W filmie pada stwierdzenie, że Google powinno zainteresować się rozwojem sprzętu, aniżeli oprogramowania. Tylko do nie do końca jest prawda. Pixel 2 wykorzystuje matrycę Sony IMX362, podczas gdy Pixel 3 stawia na jej ulepszoną wersję – IMX363. Co prawda na papierze są to niemalże takie same rozwiązania, ale Japończycy poprawili niektóre aspekty. Zdecydowanie większe różnice widać wśród przednich kamer, ale to tylko teoria. Powyższa praktyka pokazuje, że zmiany w jakości zdjęć i filmów głównego aparatu są praktycznie niewidoczne. W niektórych przypadkach wygrywa Pixel 3, w niektórych Pixel 2. Warto zaznaczyć, że autor wykorzystał aplikację od aparatu z nowszego modelu, co też może mieć kluczowe znaczenie.

Zobacz też: Oficjalnie znamy datę premiery smartfona HTC, któremu nie obcy blockchain.

Wniosek? Niektórzy mogą faktycznie oczekiwać prawdziwej rewolucji, gdy Google zastosuje podwójny aparat w swoim głównym zestawieniu. Trzeba też pamiętać o specjalnym przetworniku obrazu, który znajdziemy w Pixelach – jego ewolucja też może pokazać duże zmiany w kolejnych odsłonach smartfonów od Amerykanów.

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.