ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Huawei Mate 20 Pro

Czy smartfona Huawei Mate 20 Pro mogą odblokować twarzą dwie różne osoby?

Autor: Michał Derej Kategoria: Newsy

Huawei Mate 20 Pro to prawdziwa rewolucja na rynku urządzeń mobilnych. Telefon ten fanów firmy zachwycił przede wszystkim mocnymi podzespołami, potrójnym aparatem i zaawansowanymi funkcjami. Niestety okazuje się, że nie wszystkie udogodnienia mogą działać tak, jak było to zamierzone. Jak informuje portal AndroidPit, Mate 20 Pro może mieć spory problem z rozpoznawaniem twarzy.

Rozpoznawanie twarzy w Huawei Mate 20 Pro nie działa tak, jak powinno

Po otrzymaniu swojego egzemplarza nowego flagowca firmy Huawei, redaktorzy serwisu AndroidPit postanowili przetestować system rozpoznawania twarzy, który znajduje się w urządzeniu. W tym celu jeden pracownik skonfigurował smartfona za pomocą swojej twarzy, a następnie pozostała część redakcji próbowała odblokować go za pomocą swojego oblicza. Co interesujące zabezpieczenia zawiodły i innemu współpracownikowi udało się uzyskać dostęp do danych zgromadzonych na urządzeniu. Porównanie twarzy obu redaktorów możecie zobaczyć na poniższej grafice.

Huawei Mate 20 Pro odblokowanie twarzą

Źródło: AndroidPit.de

Zobacz też: Orange usuwa popularną usługę ze swojej listy. To jednak dobry wybór.

Co interesujące, opisanego w powyższym akapicie problemu nie naprawiło nawet usuwanie zapisanej twarzy czy zamykanie lub otwieranie oczu – smartfona wciąż udawało się odblokować. Redakcja skontaktowała się już z producentem, który stwierdził, że system testowany był nawet na bliźniakach i jest to pierwszy odnotowany przypadek tego typu.

A jak Wy zabezpieczacie swoje smartfony? Dajcie znać w komentarzach.

Źródło: AndroidPit.de

Sprawdź najnowsze wpisy