Uważacie, że ten rok był nudny? Poniekąd faktycznie tak było, chociaż można odnieść wrażenie, że mimo wszystko był zdecydowanie ciekawszy od poprzedniego. Niemniej kolejny zapowiada się jeszcze lepiej. Pod niemalże każdym względem szykują się drobne ewolucje, jak i ogólne, prawdziwe rewolucje. Te „drobnostki” to chociażby nowy sposób wycinania wyświetlaczy na samo oko aparatu. Zupełnie nowa technologia Samsunga ma pozwalać chować aparat pod ekranem, ale i tak to elastyczne modele będą prawdziwą rewolucją. Co prawda dla wielu będzie to ciekawostka, jak i wprowadzenie 5G u pierwszych operatorów. Niemniej właśnie tak ma wyglądać elastyczny telefon Huawei.

Elastyczny telefon Huawei to fakt, ale kiedy go ujrzymy?

elastyczny smartfon design wyglad

Jeszcze nie tak dawno temu pojawiały się plotki, że Samsung i Huawei walczą ze sobą o miano producenta, który jako pierwszy przedstawi składane urządzenie z elastycznym wyświetlaczem. Dzisiaj już z dużą dozą prawdopodobieństwa możemy wskazać Koreańczyków, jako „zwycięzców” tej rywalizacji. Lider mobilnego rynku lada moment może przedstawić prototyp, a w pierwszej połowie 2019 roku wprowadzić do ograniczonej sprzedaż gotowy model. W przypadku Huawei musimy uzbroić się w cierpliwość. Prezes firm, Richard Yu, oficjalnie potwierdził, że ich propozycja ma też stanowić pierwszy model w firmie, który będzie wspierał 5G. Dodatkowo wspomniał, że realny termin prezentacji elastycznej propozycji Huawei to czerwiec.

Zobacz też: Nadchodzi kolejna klapka od Samsunga. Wysoka cena jest pewna!

Oczywiście w tym wypadku im później nie musi oznaczać tym gorzej. Z pewnością Samsung ma szansę zebrać najwięcej oklasków, ale pierwsza generacja tego typu urządzeń będzie przede wszystkim ciekawostką. Czy Chińczykom uda się czymś zaskoczyć? Duże znaczenie ma mieć oprogramowanie. Huawei już zaznacza, że tego typu propozycje mają szanse zastąpić komputery. Jednak, co to tak właściwie będzie oznaczać w praktyce, to wciąż zagadka. Niemniej podłoże takich założeń to po prostu kwestia większego wyświetlacza z mniejszej obudowy.

źródło: Phone Arena

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.